• 42мин

9. Петър Жеков (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 68мин

7. Цветан Атанасов (ЦСКА „Септ. знаме“)

Решаващият характер на мача бе принудил треньорите да мъдруват по тактическите варианти. С номер 11 оперираше Денев, а в защитата се бе появил К. Станков със задача да обезвреди Генов. Същевременно Б. Колев се интересуваше единствено да противодействува на Бонев. В другия лагер, вместо Стамболиев, като първи пазач на Жеков бе Вълков. Дали тези ходове повлияха на крайния изход? Генов два пъти стреля много опасно. В 36-та минута Бонев овладя топката с гръб към вратата и като се завъртя на 180 градуса, виртуозно я заби в мрежата - 1:0 за „Локомотив“. В 42 мин. Жеков би дузпа и Бончев ловко спаси. А след почивката отборите се върнаха на обичайните си релси. Очевидно не тактическите „изобретения“ предопределиха съдбата на срещата.

"Червената нишка“ изпъкна на фона на кондицията. От 46-та минута на терена имаше един господар, който диктуваше развитието на събитията. Физическата мощ на ЦСКА „Септ. знаме“ му позволи да вземе изцяло инициативата, да атакува непрестанно, да доведе противника си до „гроги“. И ако имаше нещо, от което зрителят да недоумява, това бе неточната стрелба. До 55-та минута Жеков, Денев, Атанасов, Якимов и Никодимов пет пъти нахлуха в наказателното поле на пловдивчани, но не улучваха целта от удобни положения. Безспорно намесваха се нерви, противникът водеше с един аванс, който можеше да обърка сметките преди последния кръг в групата. Но закономерното стана реалност. Първият от армейските нападатели, който улучи вратата, постигна и изравнителния гол - 1:1, това бе Цв. Атанасов - един от най-упоритите щурмоваци в този мач. И така, армейско превъзходство до края. Проявил сериозна умора, „Локомотив“ трябваше да се задоволи с почетното равенство, моралният победител при което са безспорно гостите. Наблюдателното око ще забележи във „витрината", че съотношението на ударите през втората част е било 14:1 за тях. Бедният актив на „Локомотив“ бе зарегистриран при атака на Генов и Паунов, ударът на който бе париран от Филипов. Капка в морето! ЦСКА „Септ. знаме“ свиреше „първа цигулка“ и взе минималната награда, която все пак бе достатъчна, за да ознаменува на практика 15-та си шампионска титла.