• 50мин

9. Стефан Божков (Септември при ЦДВ)

• 63мин

7. Петър Аргиров (Локо Сф)

Целият ежедневен печат от вчера едииодушно нарече съботната среща от републиканското футболно първенство между Септември при ЦДВ и Локомотив най-добрият мач за сезона. Това е мненнето и на 15-хилядната публика, която бе толкова увлечена от красивата, динамична и наситена с драматични моменти игра, че остана в трепетно очакване чак до последната секунда от състезанието.

Играта почна с акция на Септември, но скоро играчнте на Локомотив изнесоха напред. Тук Пеков. който дебоютира като десен инсайд, дебютира и като голмайстор, като в 8-та мин. направи рядко сполучлив пробив и отбеляза първия гол за Локомотив.

Първият неуспех стресна играчите на Септември и те наложиха краткотрайна обсада на железничарската врата с прекалено много комбинации и удар на Минев отблизо в гредата Това, обаче, не трая дълго и скоро последваха моменти на несвързаност в двата тима. В тази част на играта Божков и Миланов се проявиха със своята борбеност и устремност, която даде възможност да се развие рядко напрегнат и красив двубой между Божков н Недялков и на Миланов да се наложи над противниковия бек Ангелов.

В акцията иа Локомотив пробивите ставаха обикновено чрез лявата страна, където Милев и Йорданов се разбираха много добре.

В 31-та мин. Миланов с отлична самостоятелна акция изигра железничарската отбрана и с близък удар по земята нзравни рззултата. Слез тозн гол Септември успокои и свърза играта си. От този момент почти до изравнителния гол на Локомотив във второто полувреме, инициативата премина на страната на републиканския първенец. Железничарнте сега използуваха повече дясното крило Аргиров, но той не бе достатъчно активен и резултатен, докато пробивите на Милев завършваха вннаги с идеално пласиране на топката, обаче, в центъра Делев не бе мно го стабилен срещу твърдия Манолов.

Полувремето завърши с няколкоминутно мелле пред вратата на Локомотив. Край на обсадата сложи Милев, който се върна и прти топката напред.

Още в първите 5 минути след почивката Орманджиев даде възможност на Богданов да догони една топка и да центрира на оставення непокрит Божков, който с остър удар отблизо покачи на 2:1 за Септември. Нападеннето на представителнте на войската стана още по-дейно. След фаул, бит от Божков, Костов не можа да задържи топката и когато публиката наскача на крака в очакване на нов гол, Миланов от 2 м. прати над вратата.

В 62-та мин. Орманджиев би от 25 м. фаул, при който Георгиев изпусна топката и плонжиращия вместо него Футеков я спря с ръка. С точен удар Аргиров изпълни отсъдената дузпа и постигна изравнителния гол за Локомотнв. От този момент железничарите се наложиха и почнаха да дават тон на играта, която стана много жива и оспорвана. Последваха цели 28 минути на борба за всяка топка, чрез която двата тима искаха да отбележат победния гол.:. Но тук крилата на Локомотив направиха лоша тактическа грешка с визанего си много навътре. За сметка на инициативата в нападението на Локомотив отбраната на Септември. особено Манолов. отпочна твърда и дорн ненужно груба игра и фаулите следваха един след друг.

Драматичните моменти пред двете врати продължиха до последната свирка на футболння съдия Т. Стоянов, който даде края при резултат 2:2 и двата тима трябваше да се прямирят с разделянето на двете ценни точки.