• 78мин

23. Емил Гъргоров (Локо Сф)

• 89мин

28. Маркиньош (ЦСКА) асистенция - Пламен Крачунов

Локомотив София и ЦСКА завършиха 1:1 в столичното дерби на предпоследния кръг от шампионата.  Гъргоров изведе домакините напред в резултата в 78-ата минута, а минута преди края на редовното време Маркиньос изравни.

В 9-ата минута Жуан Фелипе поде към Стефан Николич, който се освободи от опеката на защитник и стреля, но Митрев изби. Последва нов тест за Митрев, като този път Марио Бъркляча шутира, но отново стражът спаси. В 16-ата минута Сънди получи жълт картон. В 17-ата минута Бранеков стреля от дистанция, след рикошет обаче топката попадна право в ръцете на Дивиш. В 24-ата минута остро центриране на Том, можеше да изненада неприятно Дивиш,тъй като топката кацна на напречната греда. В 26-ата минута армейците пропуснаха добра възможност за гол. Милисавлевич центрира в наказателното поле, където Николич не съумя да нанесе удар с глава, но кълбото попадна в краката на Причиненко. Последният от 2-3 метра стреля много неточно. В 28-ата минута Локомотив удари втора греда. Удар на Хаджиев от далечно разстояние срещна страничната греда. В 37-ата минута след центриране от ъглов удар Сашо Тунчев стреля мощно с глава, но Митрев изби в горната греда. След това на дава пъти играчи на ЦСКА не успяха д пратят топката във вратата. В 43-ата минута Николич се измъкна сам срещу Митрев, вратарят улови топката, но повали нападателят на земята. Реферът не посочи бялата точка, а остави играта да продължи.  В края на полувремето удар на Гъргоров от границата на наказателното поле, мина на сантиметри встрани от вратата.

В 52-ата минута удар с глава на Оршулич мина над напречната греда. В 56-ата минута Сашо Тунчев напусна принудително игра, като неговото място зае Валентин Илиев. Минута след това Романов имаше добра възможност да отбележи, но топката не намери очертанията на вратата. В 59-ата минута Николич получи официално предупреждение след удар в лицето на Ранджелович. В 61-ата минута на Николич му бе показан втори жълт картон за посягане към главата на Том. В 64-ата минута Маркиньос замени Бъркляча.  В 70-ата минута Причиненко отправи хубав удар с глава, но Митрев с блестяща намеса предотврати гола. В 78-ата минута Гъргоров вкара красиво попадение. В 83-ата минута Пламен Крачунов замени Денис Причиненко. В 89-ата минута Крачунов асистира на Маркиньос за изравнителното попадение, а в добавеното време можеше и да донесе победата на своя отбор, но ударът му с глава мина покрай вратата.