11. Димитър Марашлиев (ЦСКА „Ч. знаме“) асистенция - Цветан Атанасов

11. Георги Манолов (Локо Сф) асистенция - Ивайло Георгиев

10. Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

2:2 „ЛОКОМОТИВ“ БЕ ПО-БЛИЗО ДО ПОБЕДАТА

СОФИЯ. След мача локомотивци бяха сърдити. Те създадоха и ... изпуснаха повече голови положения. Иначе игграта (териториално, особено през второто полувреме) се развиваше в полза на армейците. Те атакуваха остро, а сегиз-тогаз Цанев, Якимов или Жеков проявиха стремеж да индивидуализират някои прояви, но в повечето случаи те се проваляха било от точната игра на противниковата защита, или от неточни действия. Железничарите пък заиграха по-опростено, с прехвърляния в дълбочина, където Дебърски, Котков и Михайлов намираха празни полета към вратата на Йорданов. Създаде се добра игрова обстановка.

Началото бе на армейците. Още във 2 мин. Жеков „открадна“ топката от Колев, но я изпрати в очертанията на вратата твърде слабо. Тази проява на голмайстора, колкото и да е чудно, остана за него единствена за целия мач!  Не може да се ориентира, не беше настойчив. Парира го аташираният към него Владов.

След стремителен рейд топката попадна у Котков и той с бомбен удар я изпрати ... в гредата! Последва нова опасност пред вратата на армейците, която остана без резултат. Явно бе, че през 90-те минути няма да има място за шеги. Може би изненада бе само фактът, че Манолов, който бе с №11 играеше в друга зона, та даваше по-широка възможност за опасни слизания по крилото на и без това активния Зафиров...

Втората част на играта протече в същото русло, само че сега се създадоха повече положения за гол. За някакви си 8-9 минути пред вратата на „Локомотив“ се изпълниха 5 корнера, т.е. толкова колкото за цялото първо полувреме. И този натиск даде резултат. Марашлиев пресече с глава вдигнатата от Атанасов топка и 1:1. Още не бе стихнала радостта на червенознаменци и Котков отново попари надеждите на привържениците им за лека победа. Той изпълни свободен удар и изпрати топката успоредно на вратата, отляво я засече Георгиев и топката мигновено рекушира в напречната греда и остро се заби в бялата линия. И докато армейската защита се суетеше, топката се озова в мрежата на Йорданов – 2:1. За мнозина това бе краят, но за армейците – не! Якимов се промъкна ловко в защитата и от няколко метра постигна отново реми – 2:2. Ще се запомнят още пропуските на Михайлов и Котков, които от чисти положения не съумяха да изпратят топката във вратата на Йорданов.

СТЕФАН ДОНЧЕВ

ВИТРИНА НА МАЧА

„Локомотив“                                                             ЦСКА „Ч.знаме“

12 (6)                               УДАРИ                                      16 (10)

9 (4)                        от наказателното поле                       8 (5)

3 (2)                             извън наказ. поле                          8 (5)

6 (4)                               във вратата                                   13 (8)

6 (2)                              край вратата                                 3 (2)

2 (1)                                 в гредата                                       0

2 (0)                                 пресечени                                    4 (2)

12 (5)                               КОРНЕРИ                                   3 (2)

10 (3)                                 ЗАСАДИ                                    2 (0)

13 (6)                              НАРУШЕНИЯ                             18 (8)