Иван Колев (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 47мин

Янко Кирилов (ЦСКА „Ч. знаме“) асистенция - Васил Романов

Победа на ЦСКА, но ...

СЛИВЕН, 23 август (По телефона). – Първи мач! Ясното и безветрено време бе в тон с настроението на многохилядната публика. Но това беше само до започването на мача. После времето си остана все така хубаво, но настроението?... В първите минути – игра в центъра. Едно опасно прехвърляне към вратата на домакините, грешка на отбраната и острия диагонален удар на Колев изпреварва Генчев – 0:1. И докато червенознаменци се прегрупираха за нови атаки (Колев мина в центъра), нападението на домакините се губеше, а Димитров II отляво бе съвсем забравен. Едва в 30-та минута Алексиев отправи първия опасен удар към вратата на Йорданов. През второто полувреме картината не се измени. Домакините получиха още един гол, след сполучлива комбинация между Романов и Кирилов и неудачно излизане на Генчев. Последва безплодна игра в центъра, разменени удари във вратите (повече във вратата на домакините) и краят на мача.

В този мач бяхме свидетели и на една срамна сцена. В 42 минута пред сливенската врата стана разбъркване и Хр. Василев отби с гърди топката. Дузпа? Не! Съдията е категоричен. Тогава змс Иван Колев (който е и капитан на отбора) се нахвърли върху съдията в буквалния смисъл на думата. Това даде тон за груба игра. Четирите минути до края на полувремето минаха като кошмар. Нерви проявиха и някои от зрителите. Все пак добре, че през второто полувреме страстите се поуталожиха...