61′
  • 54мин

29. Милчо Ангелов (ЦСКА)

• 80мин

ЦСКА​ победи Монтана с 2:0 в среща от 11-ия кръг на Първа лига на стадиона в Ловеч и записа първата си победа като гост в настоящото първенство.

В 29-ата минута топката се озова във вратата на Монтана след удар на Преслав Йорданов, но попадението бе отменено заради засада. Минути по-късно пък удар на Руи Педро бе избит от голлинията. Още един гол на ЦСКА бе отменен в 35-ата минута, когато Антон Недялков вкара от малък ъгъл, но секунди, след като тъчреферът вдигна флага.

"Червените“ поведоха в 54-ата минута, в която след центриране от ляво Милчо Ангелов надскочи отбраната на Монтана и откри резултата. Минути след това Руи Педро падна в наказателното поле с претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

След час игра отбраната на „армейците“ на няколко пъти се пропука и домакините от монтаба опитаха извеждащи подавания, но усилията им не стигнаха за точен удар към вратата.

Двубоят продължи с атаки към двете врати, а Малинов (ЦСКА) и Полюткин (Монтана) можеха да вкарат в една от двете врати четвърт час преди края.

Милчо Ангелов се превърна в тотален герой за ЦСКА в 80-ата минута, когато вкара за 2:0, отново след центриране от левия фланг, но този път след удар с крак.

ЦСКА вече е на трето място с точка зад Лудогорец и на три над Левски, но с два мача повече от разградчани и един от „сините“. Монтана е на последното място с 8 загуби, 2 равенства и победа.