• Тодор Киселичков
    73′
  • 39мин

8. Велизар Димитров (ЦСКА)

ЦСКА​ доказа, че е безспорния фаворит във Висшата лига тази есен и победи с 1:0 „Нафтекс“ в Бургас. Гола в 40-ата мин. вкара Велизар Димитров, негов 11-и през есента. Това бе 13-и пореден успех за „червените", с което те установиха нов рекорд във футболната история на България. Освен това те ще зимуват начело на класирането без да са загубили точка.

14 000 души дойдоха да видят дали ЦСКА ще сбърка в последния си мач за годината. Срещата вървеше равностойно до 40-ата мин. Тогава Даниел Христов сбърка, южноафриканецът Макдоналд Мукаси се възползва и надбяга Михаил Лазаров, за да подаде на Велизар Димитров, който не сбърка - 1:0.

Преди почивката „армейците“ имаха други 2 чисти положения, но първо Артим Шакири изпусна отблизо, а после мощен шут на Светослав Петров почти облиза страничния дирек. През II част „Нафтекс“ можеше да изравни, но на 2 пъти Стойко Сакалиев изтърва сам пред вратаря Стоян Колев.

20-а минути преди края се заформи масово мелле. Стойчо Младенов и помощникът му Ради Здравков дори нахлуха на терена да усмиряват хората си, а съдията Петровски не наказа никого.

източник вестник "Сега"
==============================

Подпалихме „нафтата", но не изгоряхме

Поредна победа с 1:0 над един от лидерите в първенството, пореден силен мач и поредни оплаквания от съдийството от страна на противниковия състав. За последното вина имат и футболистите на ЦСКА.

"Армейците“ смачкаха домакините през първите 60 минути и вместо да си тръгнат с убедителен успех с два-три гола разлика, се оставиха да бъдат вкарани в собствената си половина и половин час да се отбраняват. И Брито, и Мукаси можеха да реализират приемуществото в червено. Избраниците на Стойчо Младенов на моменти дори не даваха на Нафтекс да премине през централната линия. И вместо изразителен резултат трябваше да изживеят половин час на ужаса. Като катализатор на възраждането на Нафтекс дойде скандалът между Пламен Тимнев и Велизар Димитров. Двамата се сдърпаха след поредната секира срещу „червения“ нападетел. Припламналите искри бяха достатъчни да подпалят огъня на желанието на Нафтата за обрат, публика и футболисти се събудиха от съня и летаргията. Съдията Валери Петровски започна да се обърква в отсъжданията, Стойко Сакалиев два пъти отправи опасни удари, а веднъж домакините имаха претенции за дузпа. Натискът продължи до последния съдийски сигнал, но „армейците“ издържаха за 13-ата поредна победа.