• 31мин

Божилов (Нефтохимик 1986)

• 83мин

Мартин Камбуров (ЦСКА) асистенция - Венцислав Василев

ЦСКА​ победи с 3:1 Нефтохимик в контрола. По настояване на двата треньорски щаба срещата на стадион „Лазур” се игра в три полувремена по 30 минути. Нашите поведоха с два гола, след точни изстрели на Спас Делев и Мишел Платини, съответно в 17-ата и 21-ата минута. Божилов се разписа за домакините с точен удар в 31-ата минута. В 83-ата минута Мартин Камбуров се разписа с глава, за да направи резултата 3:1 в наша полза.

Армейците започнаха по-добре мача от своя съперник, владееха инициативата на терена. В 17-ата минута Игнасио Лорес изведе с хубаво подаване Спас Делев зад защитата на Нефтохимик. Озовал се сам срещу вратарят Делев стреля мощно и опъна мрежата зад Димитров. Не закъсня и второто попадение за ЦСКА. В 21-ата минута авторът на първия гол Делев центрира от ъглов удар на близката греда, където Мишел Платини с глава прати топката във вратата. Домакините се активизираха и организираха няколко атаки към Томас Черни, като при една от тях в 31-ата минута Божилов бе намерен в наказателното поле и с удар от движение, и помощта на дясната греда вкара гол за залените.

В 38-ата минута червените получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на удобна позиция. Марсиньо обаче, стреля много слабо и не затрудни стража на съперника. В 46-ата минута Милен Радуканов направи тройна смяна в своя състав. Игарата напуснаха Лукас Саша, Анисе и Спас Делев, а на вместо тях на терена се появиха Сержиньо, Нджонго Присо и Мартин Камбуров. Малко след това Присо намери Лорес с хубав пас, уругваецът стреля от движение, но топката премина покрай вратата. В 50-ата минута пред Нефтохимик се откри много добра възможност за гол. Гамаков проби по левия фланг и подаде към връхлитащия Калоянов, който стреля от движение, но топката премина на сантиметри от лявата греда. В 56-ата минута Бандаловси центрира в наказателното поле към Камбуров. Нападателят нанесе удар с глава, но топката мина над вратата.

В 60-ата минута бяха направени нови промени в нашия състав, като Черни, Венков, Бандаловски, Марсиньо, Платини и Лорес отстъпиха на Стойчев, Крачунов, Василев, Кидиакидис, Нюаджи и Христов. В 61-ата минута Лемперов стреля коварно от пряк свободен удар, но Стойчев улови топката. В 72-ата минута Присо получи добър пас в предни позиции, овладя топката и елиминира вратарят на Нефтохимик. След това камерунецът подаде към границата на наказателното поле, но там Сержиньо стреля много неточно. В 83-ата минута Мартин Камбуров стреля точно с глава и направи резултата 3:1 за ЦСКА, след асистенция на Венци Василев.