Турнир: Купа „Улпия Сердика“ 1932 (Осминафинал)

• 4мин

неизвестен (АС 23)

• 38мин

АС 23​ — Бенковски 2:0 (2:0)

Вторият мач на игрище „Юнак“ бе тоя между държавния първенец „АС 23“ и тимът от II дивизия „Бенковски“. АС23 излезе с пет резервни играчи, тоя мачъ бе по интересен от първия, по жив и ефектен.
През целия мач АС 23 имаше надмощие, превъзхождайки с добрата си техника. Бенковски игра с голяма амбиция и енергия. Вратата си те защищаваха с упоритост и смели действия, особено добри те бяха в защитата на вратата си във второто полувреме, когато многобртйните нападения на АС 23 бяха винаги отбивани и последния не можа да отбележи нито ецин гол, като до края остана резултата от 2:0 добит в първото полу време. Първият гол АС 23 отбеляза в 4-та минута, а втория в 38-та минута на първото полувреме. Реферът г. Батанджиев ръководи добре играта.