• 59мин

11. Вучко Йорданов (АС 23)

8. Любомир Ангелов (АС 23)

АС23  победи  Ботев (Плов.) с 6:2 (2:1)

Надмощието на АС23 явно очертано в по голямата част на състезанието не се превърна в още по-голям голов резултат,само поради просто комичния мал-шанс в първите  минути на започването- Ангелов вчера нямаше добър ден и на два пъти от метър и половина пропусна сигурни голове. Добро впечатление направи духът на гостите.Те  играха цялата си игра с желание не смущавани от загубените шест гола, това е едно от големите им качества, само по себе си, обаче, тоне може да ги доведе до по-добри резултати във футбола.За отличили се играчи не би могло да се говори. Естеството на играта бе такова,че пловдивчаните  нямаше в какво да се прояват, а софиянците  имаха само възможности да покажат и само да покажат техническото и тактическото си умение да правят голове. Жалко е само че големият голов резултат намали реномето на пловдивчани и им отне възможностите да бъдат търсен противник.При наличността на тая „борсова страна“ те мъчно биха могли да се стремят към подобрение на класата и рутината си. Това е и болната страна на провинциалните клубове- От тук произхожда и болестта на Българският футбол.Как   станаха головете след като до 15 та мин. домакините правеха демонстрации на 100% малшанс, на 16-та минута Вл. Тодоров с слаб удар прати отбитата от дирека топка в  мрежата  и бележи първия гол, на ЗО та мин. Каунджиев центрира великолепно и Атанас  Тодоров изравни.Десет минути по-късно Йорданов би един добре отмерен корнер и Аструг с глава покачи на 2:1 за АС23 при който резултат завърши и полувремето- Във второто полувреме на десетата минута от дузпа ботевци изравниха и останаха на тоя резултат. скоро след това Туджаров покачи на 3:2. На 16-та мин. усилените  нападения на АС23 дадоха четвъртия гол от  Тодоров, на 28 та минута от Йорданов петия гол,а на 35-та мин. от Ангелов шестия гол.