• 44мин

Асен Панчев (Левски)

• 60мин

Левски победи АС23 с 2:0 (1:0)

Макар делничен ден, вчерашният мач за първенство Левски —АС23 привлече на игрище Левски повече от две хиляди зрители. Между публиката са и играчите от виенския ,Ф. К. Вин“, пристигнали вчера по обед. последните имаха случай да видят играта на два от най-добрите тимове в София. жалко е, че за АС23, който вчера бе неузнаваем  с лошата си игра остави лошо впечатление. Защото, макар Левски да бе много по-добър  на терена, и той извършваше грешки, които гостите сигурно добре са преценили и ще ги използувйт за мача им в неделя. След  последния му мач срещу Славия, вчера АС23 излезна да играе с голямата увереност че ще бъде победителя. И у публиката като че ли се очакваше трагедия за Левски. Но скоро всички се убедиха, че са се излъгали в предположенията, така както вчера АС23 игра, сигурно един третодевизионен  тим щеше да се справи с него. И двата гола, които Левски отбеляза не отразиха действителното вчерашно съотношение на силите, като се изключат Ангелов, Вл. Тодоров, център хафбека и л. х. Бушев, всичко останало бе за съжаление. Играта им бе толкова неудачна и слаба, че изненада публиката. И като се има предвид че АС23 има за треньор г. Фогел, необяснима бе  вчерашната жалка гледка. Бековете, особено левия и единия страничен халф бяха под  всяка критика. Те не можеха дори да създат  свестен удар. Крилата бяха посредствени, както и л. инсайд. В противовес на очакванията, вчера Левски игра много тотно, пласиранията бяха отлични и всички грешки на АС23 биваха добре и разумно използувани Най-добрият на терена бе безспорно Ефремов, а след него Н. Димитров, и останалите, с изключение на Георгиев и Лозанов. последният с лошия си обичай да играе солово, проваляше много нападения и даваше възможност на отбраната на АС23 да се организира. Изненада и успешната игра на л. инсайд Бакалов. През целия мач  с  изключение на последните 15 минути, Левски имаше подчертано надмощие. Накрая само, АС23 притисна противника си, но за 10—15 минути не можеше да се върнат двата гола срещу здравата отбрана на Левски, Мазников има заслугата в отбиване на два шута на Ангелов, спасени виртуозно. Изгубените два гола не бяха във вина на Дермонски, който не бе в състояние да отбие шутовете бити от няколко метра. Левски отбеляза първия си гол в 44-та минута на 1 то полувреме, след комбинация между Панчев и Лозанов, при която първият от десетина метра шутира под ъгъл. Минута преди това Ангелов получава и бие от „воле“. Майсторският му удар се посреща още по майсторски от Мазников, който хваща виртуозно в самия долен ъгъл, след като никой не се съмняваше, че това е гол. Вторият си гол Левски спечели пак през Панчевъ в 15-та минута на второто полувреме, след като сам изработва положение идоближавайки вратата на Дермонски, бие отблизо неспасяемо. На този мач изобилствуваха контузвания. Както Дермонски, така и Мазников  пострадват твърде зле при сблъсквания с  играчи пред вратата. Контузването е доста силно, и двата за по няколко минути напущат играта, Дермонски на два пъти е контузен, в замяна на което Н. Николов (бачо Колю) също бива контузен и напуска за малко играта, при острото сблъскване на Николов с Ангелов, и по следния е контузен  в крака. За отбелязване е, че тези контузвания бяха повече резултат на твърда игра и неблагоразумие, отколкото на грубост. Затова те не се изродиха в инциденти. Корнерите са 4:3 за Левски.
Реферът г. Ценов правеше грешки и не свири един явен хенд на Н. Димитров  в  пеналтиерията, та предизвика неблагоприятни коментарии у публиката.