• 11мин

Михаил Лозанов (Левски)

• 20мин

Владимир Тодоров (АС 23) асистенция - Любомир Ангелов

АС23 е срещу слънцето и има първия удар. Подобно на мача в събота между Славия и ФК13, и вчера публиката бе свидетели на се риозна и издържана игра, в която двата тима се надпреварваха кой по успешно да я води. Въодушевени и с добър шанс, играчите дадоха всичко което можаха — и изкуство и замисъл. Спечелването на първия гол от АС23, отбелязан едва във втората минута, като че ли му даде известно предимство, особено актив ни бяха нападателите на бившия първенец, които водеха нападенията със застрашителен устрем. На свой ред Левски не губи кураж от загубата и ние виждаме една упорита игра за завладяване терена и надделяване. Две сериозни сили напрегат към двете врати, което трае до края на полувремето без превес и с едно неизменно темпо. Дясната отбрана на АС23 очевидно е съсредоточила работата си срещу опасните леви нападатели на Левски — Панчев и Пешев, играта на които е разбита. В замяна на на това, дясното крило на Левски е необезпокоявано от несполучливата и тежка игра на Пенчев, който от бек играе лев хафбек. И пробивит в нападенията на Л. идваха повече от дясно. Липсата на Габровски се силно чувствува. Двата тима водят добре тактически играта и топката бяга от там където става натрупвание. така, през първото полувреме играта е отворена и разгъната, което позволявза да се извършват добри комбинации. Второто полувреме променя физиономйята на играта. Левски е повече активен и се стреми да изравни резултата, който до почването е 2:1 за АС23. В помощ на Левски е разстроената игра на хафбековете на АС23, които са неузнаваеми. Ни помен от играта им от първото полувреме. Това принуждаваше нападателите на АС23 да се връщат назад за да си взимат топката. Най-много енергия изхаби Ангелов, който бе най-добрия от тима АС23. Левски използува разпокъсаността в линиите на АС23 и скоро.Стана господар на терена и принуди АС23 да играе в отбрана, центъра на игрището бе чисто ототбраната на АС23, което бе груба тактическа грешка на последния. Дори имаше впечатление, че АС играе нарочно дефанзивно. Това би било, оправдано, ако при нужда, за запазване резултата, остава малко време до края на мача. А дефанзивната игра на АС23 започна почти от началото на второто полувреме.
Левски доби надмощие и само храбрата игра на отбраната на АС и шансът го избавиха от загуба на голове и от поражение. И в двете полувремена Левски игра непроменно, като дори във второто такова, той вложи повече устрем и жар. Ценно сътрудничество даде хафбековата му линия, която се разпореждаше в центъра на игрището и подхранваше нападенията. Но и Левски направи една грешка, като извърши ненуждни разметвания. Така, Панчев и Пешев си размениха местата, а Василев зае
мястото на Лозанов. Тази комбинация бе несполучлива, макар да не се отрази на добитото надмощие. Тя бе неефикасна пред гола, където Пешев е по нужен от Панчев. Реферът г. Досев успя да удържи играта до към средата на второто полувреме. После много положения той пропущаше, или присъждаше неправилно, след като резултата бе 2:2 и играта бе в разгара, той не се поддаде на „изкушение“ да свири една дузпа във вреда на АС23. И за да се „реабилитира“ пред Левски, той го облагодетелствува с няколко свободни удари, без да са основани на нарушение, като прояви с това слабост. колкото твърде бе той като не свири дузпа на АС23, преценявайки че нарушението не е толкова грубо за да се наказва с дузпа и да се даде победата на единия тим, толкова слаб бе в последующите моменти за да поправи впечатлението. публиката, въпреки очакванията, тоя път бе по-мирна, макар да бе неспокойна. Нямаше и опити на произволи, може би защото бяха взети мерки за осуетяването им.—Може би има  поумняване у ония, които в близкото минало си позволяваха да вършат осъдителни изстъпления спрямо някои играчи. Първо полувреме играта започва с бързи нападения и слизания към двете врати. При второто нападение на АС23, във втората минута л. крило Здравко Попов от аута центрира, левия инсайд Ив. Григоров посреща и бие в левия ъгъл а вратата на Мазников, който е безпомощен да отбие:
1:0 за АС23.
Инициативата е у АС23, който напада с голям устрем. Здравко Попов получава дурх, дриблира и се озовава сам пред Мазников, но удара му праща топката навън. Едно нападение на Пешев (Л) е парирано от бека Николов. В 11 минута Лозанов е в борба за топката и след като ми-
нава трима души, отбряняващи вратата на АС23, шутира и изравнява:1:1
Нападенията следват едно след
друго към двет врати, извършвани са отлични пасировки и голям устрем. АС23 играе с повишен дух и като че ли той има слабо
надмощие. В 20-та минута л. кр. на АС23 Здр. Попов центрира, Ангелов съглава посреща и бие пред вратата давайки топката на центъра Вл. Тодоров. Последният настига топката на 5—6 метра пред Мазников и шутира неспасяемо:
2:1 за АС23
Едно опасно нападение на Левски чрез д. кр. и топката минава пред Дермонски. После Пешев получава дурх и дриблира към вратата на Дермонски, който излиза да посрещне. Пешев бие към опразнената врата, но високо. Към края на полувремето Левски слабо доминира, но с прекъсвания. В самия край пред вратата на Левски настава меле и Мазников е спасен от нова визита на топката. Полувремето завършва с 2:1 за АС2З, резултат отговарящ на играта. Второто полувреме то започва с няколко нападения на АС23. Пешев (Л) настига един дурх и гола е неминуем, но топката се удря в дирека на
вратата на Дермонски. Второ нападение на Л. и Панчев бие високо. Пешев за втори път бие по-грешно. Връзката между АС23 е нарушена и Левски взима инициатива печелейки първия корнер, но АС23 прибягва към дурхове и Ангелов се озовава сам пред вратата на Мазников, където Николов (Бачо колю) прави отчаяни опити, да му отнеме топката Ангелов бие отблизо, топката отива отвън.В 20-та минута Левски печели фаул на 25 метра от дясно. Лозанов посреща топката с глава и я праща в мрежата на слисания Дермонски. 2:2.В публиката настава оживление. Сега борбата ще се води за победния гол. Двата тима извършват няколко бързи атаки, но безрезултатни. сега не липсват и някои грубости. Реферът дава два последователни фаули във вреда на АС23. Левски прави размествания, които споменахме по-горе. Нападенията следват едно след друго, нобраната на АС се бори отчая Хафбековет на последния помагат на бековет и вратата на Дермонски се пази от пет души. Левски не може да пробие тази жива стена и всеки опит за шутиране се  умъртвява. Надмощието на Левски е голямо, но резултат не се постига. При напрегнато състояние реферът обяви край на мача при добития равен резултат — 2:2.