• 43мин

Попович (Обилич)

• 64мин

Обилич—А. С. 23. 2:2 (2:1)

При слабо посетено игрище мача почва с удар на А. С. Веднага чрез дес. инс. и кр. А. С. е пред гола и вратаря на Обилич доста несръчно спасява. А. С. се задържа и печели корнер. сърбите пробиват бързо, лев. кр. слиза до гола, повръща топката на л. инс. Йоксимович, който е свободен пред гола и той със силен висок удар праща в мрежата на А. С. резултата е открит в 4-а мин. А. С. незакъснява и след 3 мин. ц. фар. Вл. Тодоров, преминява д. бек на „Об“ и изравнява, след това започва една нервна игра. Топката постоянно шари от врата на врата, интересни моменти се създават и пред двата гола, където можа да се забележи несигурността на сръбския вратар. А. С. печели няколко корнери, които не донасятъ изменение. Две минути преди хафтаима д. инс. на „Об.“ Попович, след красиво дриблиране покачи резултата на 2:1.

Второто полувреме А. С, повежда със силно темпо, което Белградчани мъчно издържат. В 19-а мин. и. ф. Вл. Тодоров отново изравнява. Пак започва борбата за победния гол. И двата тима малко обръщат внимание на техниката, а повече с устрема си желаят да спечелят. В резултат играта на А. С. значително огрубява. Чумпалов обаче е „индеферентен“ към всичко. Обилич създава няколко много опасни положения, които Йоксимович пропуска да използува. А.С. има също изгодния момент да отбележи но л. кр. проиграва добрия шанс.

Реферът Чумпалов този път правеше големи опущения и позволи на А. С. да развие груба и опасна игра.