Турнир: Първа софийска дивизия 1933/34 (5-и кръг)

Георги Цветков (Плиска)

• 73мин

Асен Петров (АС 23)

Плиска даде  добър отпор на АС23 и завърши мача 1:1

Определеният рефер г, Н. Стоянов не се яви. Не присътствуваха и други рефери. Независимо от това представителите на двата клуба решиха да произведат мача на всяка цена. Те се споразумяха и назначиха за реферъ г. Каменски, активен футболен играч от с. к. ФК13. Под негово ръководство играта започна в 3'15 часа. първото полувреме
Първите десетина минути от мача подчертаха много ясно, че подобен терен влияе крайно изморително на играчите. Бягането е много затруднено.При всеки старт играча изпитва мъката,причинена
от неудовлетвореното желание за което физически сили не липсват, но дълбокия сняг дърпа назад краката. При тази обстановка, ударит са слаби, телата чувствителни, много по-болезнени при удар,  топката пада без да отскача и в това отношение подпомага само играчите с по-лоша техника, които при друг терен не биха я получавали тъй леко. А футболното изкуство се състои имено в завладяване топката при нейната пълна еластичност. Ето защо защо подобен мач представлява състезание на издържливост, търпение и физическо превъзходство, а не на ловкост, изкуство
и съобразителност; това е от техническо гледище, а от практическо. . . играе се за дветр табеларни точки. Тимът на АС23 набърже завладя нападателните инициативи. Форуардите, отчасти и страничните  хафбекове подържат играта в половината на Плиска, обсаждайки гола едва ли не всяка минута, тук изпъкнаха добрите качества на крайната  отбрана в Плиска, особено вратаря, който прояви много сръчност и много самопожертвувателност. Не може да се отрече, че през това полувреме, принадлежащо изцяло на надмощието на АС23 този тим  бе  преследван  от  упорит  малшанс. Не един път топката летеше при 90 проценти сигурност към гола, не един път тя бе отбивана от рамките на вратата, не един  корнер бе дйден безупречно.Победата капризно флиртуваше с белите форуарди, запазвайки във всеки момент дистанцията на
приличието. така, при чести и продължителжителни  обсади на АС23 и частични прибъжки на Плиска, полувремето
завърши при нулев резултат. Второто полувреме, тук пролича неподозираната издъжливост и подвижен дух на Плиска. Разви се една твърде авномерна в надмощието игра.Още в пъраите минути Дермонски бе принуден да плонжира. Към 15-та минута първият гол в полза на Плиска виси на конец, но един фаул пресича атаката, изработена в голямо мале пред гола при отсъствието на Дермонски, които се търкаля в снега на няколко крачки от десния стълб. Плиска повишава своята активсост. В 21 минута тези усилия дават своят резултат. Един идеален пас на дясното крило, дава отлична възможност на левия инсайд Георги Цветков да отбележи първия гол. Двехилядната публика посреща този голям успех на по-слабия тим с бурни овации. 1:0 за Плиска
Нападателите на аС23 се сепват. Те развиват своята офанзива но крайна упоритост. Особено са активни лявото крило Петров, Анелов и дясното крило Колев, Тодоров се губи, а Булашев сякаш не се ползва от нуждното сътрудсчество на Тодоров и Зафиров. На 28 минута редицата нападения на АС23 се увенчават с успех. Асен Петров с флангови удар изравнява резултата. 1 : 1
Подема се крайно изострена борба за победата. Един гол значи цяла точка в таблицата. Уви, крайната победа не се усмихва нито на едина, нито на другия тим, които еднакво достойно е преследвана.
Полувремето завършва при равен резултут. Плиска приключва полусезона с 3 точки, а положението на АС23 в таблицата става твърде деликатно. Каменски като рефер изнесе играта твърде добре.