Преди сигнала на рефера
Пръв излезе тимът на офицерския спортен клуб АС23 в състав: Балъкчиев — Димитров и Пашкуров — Бушев, Зафиров и
Балъкчиев II (двамата Балъкчиевци
са синове на известния стар пионер на футбола у нас, колежанинът Балъкчиев) —Туджаров, Григоров, Тодоров, Ангелов и Колев.
Няколко групи — предизвикатели се опитаха да освиркат този тим, неизвестно с каква цел и в чия угода. Веднага тима на сп. клуб Раковски , храбрите лозенци, до миналата година във втора дивизионни, а сега финалисти за най-големия областен приз са представени от: Илиев Вл. — Георгиев и Петров-  Къскатлийски, Кръстанов и Григоров (Гъч), Илиев Б.,Ангелов, Атанасов, Георгиев и
Бобев.
Рефер е г. Н. Досев, чийто известен авторитет е предварителна гаранция за доброто ръководство на мача.
Игрището е добре посетено, но видните представители и деятели на
спорта отсъствуват. Част от публиката е пресилено настроена към излишни прорвакации, които до края мача останаха на сухо. В главната трибуна няма никакъв ред.
Дечурлига газят по седалищата и ги зацапват с кал. Прави впечатление, че няма представители на БНСФ, а председателя на СОСО и, председатнлите на АС23 и Раковски не присътствуват на мача. пред.
Дарителката на купата, Столичната община се представлява от пом. Кмета г. К. Пъдарев, за когото не намерено подходящо място
Първото полувреме 1:0  А.С. 23
Играта започва върху слабо разкалян терен с удар първо нападение с удар от Раковски, чието  първо нападение е сподирано от насърчителнит викове на негова публика. Играта е бърза, нервна, чевръста.В Раковски проличава намерението да отбележи някой гол при самото започване на мача, което изглежда е предварително постановената тактическа задача, на това спомогна и обстоятелството, че неговия
нападатблен теренъ, т. е. половината на А.С. 23 е по-суха и по-удобна за действията на тройката. До 15-тата минута „Раковски“
води непаденията, хвърляйки в борбата много енергия, много амбиция и много самопожертвувателнос;
Първият гол
А.С. 23 няма особено доверие своя резервен дефанс и започва играта твърде предпазливо. Едва към средата на полувремето форуардите се отдават на
своето пряко предназначение в мача, изнасят няколко нападения, при едно от които Ангелов — старото чрез солава приближава и бележи -Първият гол
Голът е посрещнат твърде равнодушно от публиката, но внася смут в „Раковски“ и засилва свободните действия на А.С. 23.
Няколко минути след гола, срещу Раковски е насочен опасен наказателен удар, бит от Ангелов и безуспешно подет от Тодоров Към 30 та минута Раковски отново засилва нападенията си и често
печели корнери, които не може да използува. Неизползувани остават и няколко много изгодни положения за голове,—резултат на смислени нападения.

Второто полувреме носи четири гола. Правеше впечатление, че често, много често около топката и то из средната област на терена, се събиратъ по десетина играчи — признакъ на .втородивизионность“. До седмата минута „Раковски“ се отбранява от непрекъснатите нападения на АС23, но затова на 9, 10 и 11 минута атакува до
На 12 та минута, по маниера на Ангелов. —• Вл. Тодоров покачва резултата.
2:0 за АС23
Непосрѣдствено след удар „Раковски“ може
реванш, но Балакчиев спасява.
Итрачите на Раковски с утроена амбиция. Хафбековете действуват като шести и седми нападатели, но в 23-та минута, Колев бележи
третият гол.Явно е че изравняване с Раковски се почетния гол. Б. Илиев, който е най добрата сила на тима и един от първите
на терена, минава като лев инсаид и наскоро намеренията му увенчават с успех. На 30-та минута той бележи -Почетния гол
Резултатът е 3:1. след 2 минути той би бил положително 3:2, но центъра Н. Георгиев—Шанди дава в решителния момент  несполучлив удар след дългата форсирана борба в най-калната част на игрището, тимътъ на Раковски се изморява и отстъпва.
Форуардите на АС23 подемат своите последни нападения и на 42 минута Вл. Тодоров бележи четвърчият гол.
Мачът завършва при резултатът 4:1
След последния сигнал на рефера тимовете се строяват в средата на игрището, дето помощник кмета г. К. Аждарев, придружен от подпредседателя на СОСО г.
Д-р Марко Данаилов и секретаря г. Петко Антонов поздравлява играчите за добрата им игра и поднася купата на о. с. к. А.С. 23 когото обявява за носител на Улпия Сердика за 1933 година.