Чан (Раковски)

• 88мин

Бенжамин Аструг (АС 23)

АС23 бие Раковски с 5:1 (1:1)

При един свободен удар срещу АС23, Дермонски хвана и изпусна топката, предварително лошо наредените черно-бели не се намесиха на време и Георгиев даде първия и единствен гол за Раковски.По късно Владко Тодоров в близка борба с бека и вратаря и при страшни грешки на последните остави топката сама да влезе във вратата и да изразни. В първото полувреме играта не бе добра, тя бе често спирана от офсайци срещу АС23. Тук реферът отсъди срещу Раковски една много съмнителна дузпа, която за щастие бе бита от Йорданов несполучливо.Във второто полувреме играта се промени. Издигна се малко качествено. АС23 се свърза по-добре, макар,че играчите  играеха все така предпазливо и избягваха „споровете“ за топката.Инициативите клонеха към чернобелите, но и сините създадоха доста опасни положения пред гола на противника. Тук отбраната на АС23 играеше много добре и се справяше с всичко.Головете На 30-та секунда след почването Тодоров  покачва на 2:1, на 7-та минута Ангелов би свободен удар, който бе върх на футболно изкуство, отбелязаният го не бе признат от рефера понеже . .фалът бил на два удара.На 10-та мин. Тодоров покачи на 3:1, на 20-та мин. пак той даде 4:1. Вратарът на Раковски бе много слаб. Нападението на АС 23 от голяма предпазливост пропуснаха много сигурни голове. Към края на.играта Аструг  даде петия гол. Краен резултат 5:1 (1:1) за АС 23..Инцидентът.При доста твърдата игра и безбройни леки контузии, нападателите на Раковски, добре познат под името Чан, ритна извънредно тежко в коляното  Балъкчиев, който бе отнесен на ръце в  болницата.Чан, малко след това произшествие  намери за благоразумно да напустне играта.Реферът г-н К. Петков даде доста чудновати решения, офсайдите прекадено детайлирани, а фаулът „съ двата удари“ може да остане като уникум в  съкровищницата на реферските  решения. Квалификакацията на тоя фаул  попада изключително под чл. 9 на валидните сега правила.Петков изпусна играта и не можа да схване тежката атмосфера. Той не даде никакво съществено и чувствително решение срещу безбройните грубости и извънредно опасната игра. В  Петков имахме доверие. Но щом като и той започна да прави такива пропуски,остава да кажем само тежко и горко на бъдещите  мачове.