• 63мин

10. Тодор Паланков (Пирин-Бл)

• 90+4мин

6. Кирил Котев (ЦСКА)

ЦСКА​ записа първо равенство от началото на сезона. “Армейците” завършиха 2:2 с Пирин в Благоевград, а двубоят бе много интересен. Кирил Котев донесе равенството на “червените” в последните секунди на двубоя.

Пиетробон откри резултата за Пирин в 15-ата минута. Тогава той получи извеждащо подаване от Борислав Хазуров и прехвърли вратаря Даниел Беконо. Десет минути по-късно Хазуров бе фаулиран в наказателното поле на ЦСКА от Павел Виданов, но реферът Асен Николов даде авантаж. Хазуров стана и подаде към Пиетробон, който отбеляза за 2:0. При този гол футболистите на ЦСКА протестираха силно за игра с ръка на Хазуров.

След двата бързи гола „армейците” изравниха играта и създадоха няколко опасни положения. До гол обаче така и не се стигна.

Това се случи в 44-ата минута, когато ЦСКА успя да намали резултата. Маркиньос получи хубаво подаване в наказателното поле, обърна се, и с удар от около 10 метра, вкара неспасяем гол.

Втората част започна с натиск на “армейците”. В 64-ата минута реферът Асен Николов пък отстрани от игра Тодор Паланков, след като футболистът получи втори жълт картон.

До края на мача момчетата на Димитър Пенев оказа силен натиск на домакините. Опасностите пред вратаря Здравко Чавдаров се редяха една след друга, но гол все не падаше. Това се случи едва в 94-ата минута на мача, когато Ели Маркес центрира от фаул отляво, Котев засече с глава и вкара в долния десен ъгъл 2:2. За пълен обрат обаче времето бе малко и веднага след гола Асен Николов сложи край на мача.

Старши треньорът Димитър Пенев заяви след двубоя, че не е доволен от играта на своите, но за това е допринесло и лежането по терена на играчите от Пирин. “Днес играхме около 60-65 минути. През останалото време играчите на противника постоянно лежаха по терена и разкарваха топката. Това не е нормално за мач между такива отбори. ЦСКА е известно име. Пирин също е известно име в Европа, с кадрите които произвежда. Но не трябва да се играе така”, коментира Пенев. Той заяви, че от ръководството на ЦСКА няма да подават жалба срещу съдийството на рефера Асен Николов въпреки, че имат доста критики към някои отсъждания и при втория гол./br> Той не пропусна да благодари на вярната публика на ЦСКА, която не спря да подкрепя отбора и при 0:2. В заключение Пенев каза, че никога не е имал разногласия с напусналия Емил Костадинов. “Такава е нашата работа. Идваме и си отиваме от даден клуб. Това е нормално", каза Пенев.

След изиграването на VII кръг ЦСКА продължава да е едноличен лидер в първенството с 16 точки.