• 57мин

9. Радамел Фалкао (Порто)

• 90+3мин

19. Хамес Родригес (Порто)

ЦСКА​ загуби с 1:3 гостуването си на Порто в последен мач от груповата фаза на Лига Европа. Домакините откриха резултата в 22-а минута след гол на Отаменди. В началото на втората част Спас Делев изравни за армейците с безпощаден удар в 48-а минута. Няколко минути по-късно Микаел даде преднина на „драконите“. В 57-а минута Мболи спаси дузпа бита от Фалкао. В добавеното време на мача Родригес вкара трето попадение и оформи крайното 3:1.

В 5-а минута чудесна контра атака на червените премина през Маркиньос и Платини, като последният пусна на дясно към Тонев, който шутира, но неточно. Няколко минути по-късно Платини с хитър пас зад защитата на Порто, но подаването бе твърде силно и кълбото излезе в аут. В 13-а минута Райс Мболи се намеси решително и спаси опасен удар към вратата. Сашко Тонев се измъкна от отбраната на Порто и напредна в наказателното поле, финтира бранител и центрира, но топката бе изчистена в ъглов удар. В 22-а минута след продължително разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, топката попадна в краката на Отаменди, който с прецизен удар и с помощта на страничната греда откри резултата. В 30-а минута напречната греда на вратата се оказа верен помощник на Мболи, след страхотния изстрел на Валтер. Стражът на армейците се намеси решително още няколко пъти до края на първата част.

Второто полувреме започна прекрасно за ЦСКА. В 48-а минута дълъг пас намери в предни позиции Спас Делев, който бе да се колебае стреля с десния крак и прониза Елтон за 1:1. В 54-а минута Микаел отново даде преднина на своя тим, след като се разписа за 2:1. Минути по-късно главният рефер отсъди дузпа за състава на Порто. Зад топката застана Фалкао, който стреля, но Мболи демонстрира невероятен рефлекс и спаси. До края на срещата имаше атаки и към двете врати и в самия край на срещата Родригес направи 3:1.