10. Георги Пачеджиев (ПСК Левски) асистенция - Георги Кардашев

• 81мин

Червен картон

2. Стефан Методиев (ПСК Левски)

Септември при ЦДВ​ губи от Левски в първата финална среща на републиканското първенство, играна на стадион Юнак пред 30 000 зрители.

Първото полувреме премина при повече единоборства и взаимни нарушения. Едва към 60-тата минута футболистите с червени фланелки започнаха по-често да обсаждат вратата на Соколов.  След хубава комбинация между Манолов и Чакмаков топката попада у Стефан Божков, който подаде на Богданов и той с великолепен удар остави безпомощен вратаря на сините.

Десетина минути по-късно Левски отговориха с два гола бързи на Пачеджиев първия от които от дузпа.

източник "Това е ЦСКА"

Мачът е описан в пресата като равностоен, но слаб, изпълнен с много нерви и редица умишлени грубости от футболистите, а играта на двата отбора като безидейна и хаотична. Първото полувреме завършва без голове, с няколко опасности и пред двете врати. След почивката Левски има териториално надмощие, но допуска първия гол. В 66 мин. Богданов вкарва за 1:0 след грешка на вратаря на сините Соколов. В 75 мин. съдията отсъжда дузпа за Левски за игра с ръка на Манолов, която Пачеджиев превръща в гол. Това сякаш обърква армейците и те правят няколко последователни грешки пред вратаря Геренски, който иначе има няколко добри спасявания. Само 4 минути след изравняването Пачеджиев от чиста позиция на 10-на метра от вратата вкарва за крайното 1:2.