Дойчинов (ПСК Левски)

Ласков (ПСК Левски)

• 89мин

Никушев (ПСК Левски)

Срещата във вторник донесе още една голяма победа за пощенския тим. На собственото си игрище «ПСК Левски» победи «Чавдар» с 5:0 и е почти сигурният представител на столицата в предстоящата финална борба за купата на Червената армия. Победата на пощенци е заслужена, обаче, резултатът съвсем не е реално отражение на показаното от двата тима. Чавдарци получиха 3 гола, който са плод на грешки и недоразумения в отбраната, а единият от головете бе отбелязан от дуспа.

САМАТА ИГРА БЕ СЛАБА ПО КАЧЕСТВО

но въпреки това интересни положения пред двете врати не липсваха. Калният терен бе в полза на снажните пощенски играчи. В отбраната на държавния първенец тоя път задоволиха най-вече Соколов и Георгиев. Останалите отнемаха добре, но ударите им бяха високи и безцелни. В нападението отново двама играчи подчертаха добрата си форма. Ласков и Спасов бяха душата на всички пощенски напредвания. Тимът на «Чавдар» не задоволи...

Е ОТБРАНАТА ПРАВЕШЕ ГОЛЕМИ ГРЕШКИ

които станаха причина резултатът да бъде изразен в пет гола. Единствен младият Иванов имаше добри прояви. Напред заслужава да бъде отбелязана устремната игра на Богданов. Нападателите на «Чавдар» в тоя мач имаха няколко отлични положения за реализиране, но не успяха да отбележат дори почетен гол.

Играта започна доста бързо, като и двата тима си размениха по няколко нападения. При едно от тях Коняров остана сам, но забави, Соколов плонжира в краката му и спаси. Пробив на Младжов, завърши с отлично центриране, Ласков посрещна с глава, но ударът бе вън.

ИГРАТА ПРОДЪЛЖИ С ЛЕК ПРИВЕС НА ЧАВДАРЦИ,

които пропускаха няколко добри положения. В 15 мин. бе запазено едноминутно мълчание за трагично завършилия живота си бивш играч на «Септември» и «ПСК Левски» - Стоянов. Веднага след това пощенци проведоха няколко нападения, които бяха спряни със засади. В 24 мин. Чипев, в желанието си да подаде на Георгиев, даде топката на Цветков, който

ПРЕЗ ПЛОНЖА НА ВРАТАРЯ, ПРАТИ В МРЕЖАТА.

Последваха няколко бързи дурхови нападения на «ПСК Левски», след които чавдарци за момент взеха инициативата. Бързо слизане на Богданов и далечен удар на Иванов създадоха суматоха пред вратата на Соколов. В 34 мин. един опит за солова игра на Димчев коства скъпо на чавдарци. Спасов отне топката от краката му, напредна и спокойно прати в мрежата.

2:0 ЗА «ПСК ЛЕВСКИ».

Пощенци успокоиха играта си и за почнаха да нападат. Спасов би добре фаул, но Георгиев изби в корнер. После пробив на Богданов завърши с гол, отбелязан от Пачеджиев, обаче, футболният съдия предварително бе отсъдил засадата. Корнер за «Чавдар» бе бит неудачно, след което пощенци напираха до края на полувремето.

От центъра «ПСК Левски» се впусна в атака. Петров направи вересия и топката попадна в Младжов. Той би веднага, но страничната греда опази мрежата на Георгиев от ново посещение. Чавдарци проведоха две опасни нападения, след което топката бе прехвърлена напред. Пое я Младжов, но се сблъска с Петров. После

ПАЧЕДЖИЕВ МИНА ОТЛИЧНО НЯКОЛКО ДУШИ И ШУТИРА

но Соколов спаси. Топката бе прехвърлена напред, Спасов я пое. Той остана сам срещу Георгиев, но вместо да шутира, подаде и положението бе проиграно. В. 10 мин. Стефанов бе отстранен, заради неспортменско държане с футболния съдия. Няколко минути по-късно Москов бе в твърде изгодно положение, но би високо. За няколко минути играта се задържа в центъра. Никушев би неточно близък фаул. После Соколов спаси с плонж далечен удар на Богданов. Нова хубава проява на пощенския вратар осуети опита на Пачеджиев да шутира от близо. Соколов с плонж отне от краката му. От тоя момент насетне

«ПСК ЛЕВСКИ» НАЛОЖИ НАДМОЩИЕ

Георгиев спаси хубав удар на Ласков а Спасов би в страничната греда един близък фаул. Последваха безцелни шутове. В 38 мин. Спасов би фаул. Топката излизаше в аут, но вратарят се хвърли и отби. Дойчинов посрещна и увеличи резултата. Две минути по-късно и

ЛАСКОВ УСПЯ ДА ПРОБИЕ ВРАТАТА НА ГЕОРГИЕВ

а в самия край Никушев ог дупса увеличи резултата на 5:0

Срещата бе ръководена от футболния съдия Андрей Златарев, който задоволи, въпреки, че често бе подвеждан от помощниците си.