Турнир: Първа софийска дивизия 1932/33 (11-и кръг)
Стадион: Славия (до Руски паметник), София

неизвестен (АС 23)

неизвестен (Раковски)

Напуснал без смяна

АС 23​ едвам победи Раковски с 1:0

След доста дълга пауза, в събота „Раковски“ трябваше да излезе от терена за мач за първенство и то срещу един  от  най   опасните му противници АС23. Очакваше се, че АС23 ще се справи лесно със своя противник, още повече че той вече беше пробвал своите сили на мача си със Спортклуб и разчиташе на успех. Докато това се оправда в първото полувреме, във второто играта настъпи голям обрат и публиката видя Раковски в своята добра форма, с всички ония духовни качества, които правят този тим опасен за всички. Все пак победата взе по-добрия тим, но с минимален резултйт- АС23 победи Раковски с 1:0 (0:0). Около 1500 души публика наблюдаваха мача, игран на. игрище Славия- Реферъ бе г- Стоянов. Преди мача на първит тимове играха резервит на двата клуба при резултат 5:0 за АС23. Първит тимове излязоха на терена бодри и ведри, публиката с интерес очаква да види добра игра и да следи усилията на тимовете, които не бяха равни по сили. В първото полувреме АС23 игра с вятъра и вратата на Раковски е срещу слънцето, което става обратно във второто полувреме. Играта е в ръцете на АС23. Тима му се старае да даде на публиката добро зрелище и наистина, нападенията му са издържани, със сполучливи комбинации и замисъл. Колкото до изпълнението на нападенията, АС23 ги извършваше отлично, но като никога пред вратата нападателите бяха бездейни. Абсолютно нито един шут не бе бит който да постави в сериозна работа вратаря на Раковски. Колчем нападателите се готвеха да шутират, опита им биваше бързо париран от отбраната на Раковски. През цялото първо полувреме АС23 имаше голямо надмощие. Второто полувреме донесе обрат в играта. Голът, който АС23 направи към 10-та минута чрез л. инсайд, като че ли тури край на отбранителното положение на Раковски. От тук нататък той свързва играта си и до края на мача има инициатива. Нападенията му, обаче, са разкъсани и безрезултатни. Липсва организираност пред вратата на АС23, чийто млади бекове успяха да се справят с работата си.Десния инсайд на Раковски за систематична груба игра бе изключен от рефера след като контузи тежко левия бек на АС23 и го извади от строя. За това контузване вината е най вече в рефера които цели 65 минути толерираше този невъзможен с грубостите си играч на Раковски, задоволявайки се само с предупреждения. Двата тима играха по-голмата част от второто полувреме с по 10 играчи поради горния инцидент. Това, разбира се, се отрази върху играта им. Макар Раковски да вложи много усилия да изравни, безплодните му нападения му донесоха минималното поражение, след този резултат АС23 заема второто място в градацията, което изглежда ще задъужи до приключване на сезона.