Любомир Ангелов (Чавдар)

• Гол

Енев (Раковски-ФК)

• Гол

Състезанията за купата на Червената армия продължават в цялата страна. Вчера на игрище ПСК Левски при слабо посещение се срещнаха тимовете на „Раковски ФК“ и „Чавдар“. Двата тима се представиха със слаби промени в съставите си. Така в тимът на лозенчани отсъствуваше Пангаров и Т. Кънчев. Техните заместници се справиха добре с възложените им задачи и успяха да допринесат доста за спечелването на победата. Тимът се представи добре, игра амбициозно и това му даде възможност да излезе победител и да спечели две ценни точки. Обратно на това тимът на „Чавдар“ не игра както трябва. След покачването на резултата на 3:1 а на „Чавдар“ проявиха  прекалена нервност в която се отличи Ангелов и това оказа съществено влияние върху по нататъшното развитие на играта.

В ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

двата тима провеждат добре замислени нападения. Първи откриват лозенчани, след което при опит за изкуственна засада, Ангелов успява да изравни. След изравнението играта се оживява още повече. Двата тима се впускат в устремни нападения. При една отлична комбинация между Андонов, Николов и Енев лозенчани, успяват да покачат чрез последния. След няколко минути Енев умело се освобождава от отбраната на чавдарци и майсторски покачва на 3:1. Тимът на „Чавдар“ е разбит. Състезателиц му немогат да се свържат. След постигането на един добър резултат лозенчани играят по-спокойно и държат резултата до почивката.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

играта на двата тима е доста остра. Опитите да се измени резултата на се овенчават. Играта е бърза. Тимът на Чавдар е обсадил вратата на лозенчани, но добрата игра Кузов непозволява резултата да бъде изменен. От време на време „Раковски ФК” провежда откъслечни нападения, които немогат да завържат с успех и при пълно надмощие на „Чавдар” завърши състезанието.

Ръководството на Ал. Тодоров незадоволи. Честите пропуски бяха причина състезателите да проявават прекалена грубост, която на моменти избиваше в умишлени ритания.