• 77мин

23. Емил Гъргоров (ЦСКА)

• 85мин

27. Петър Златинов (ЦСКА)

ЦСКА​ победи с убедителното 5:1 в първата си контролна среща за подготвителния период, играна днес в Албена срещу Светкавица (Търговище), намиращ се в първата петица на Първа лига.

Въпреки че армейците започнаха в състав, в който присъстваха предимно титуляри от мачовете през есента, в края на първото полувреме червените имаха преднина само от един гол. Макдоналд Мукаси откри резултата още в 7-ата минута, но веднага след това трябваше да бъде принудително заменен от Агналдо, след като получи контузия. Ибрахима Гай си отбеляза автогол в 11-ата минута, с което равенството в резултата се възстанови, но Христо Янев в 42-ата минута отново даде предимство на ЦСКА, след добре изпълнен пряк свободен удар.

През второто полувреме армейците бяха далеч по-категорични и с три безответни гола достигнаха до изразителна победа. Попаденията бяха отбелязани от Велизар Димитров в 71-ата минута, малко преди да бъде заменен; Емил Гъргоров в 77-ата минута и Петър Златинов в 85-ата минута.