Турнир: Първа софийска дивизия 1947/48 (2-ри кръг)

Славчо Додов (Септември Сф)

• Червен картон

Димитър Цветков (Септември Сф)

Добрев (Спортист Сф)

При крайно кален и тежък терен в събота на игрище Левски се проведе мачът за първенството на първа софийска дивизия между Септември и Спортист. По трибуната на игрището личаха доста много любители на футбола, които вместо състезание на футболисти , наблюдаваха повече борба срещу водата и калта. Въпреки, че предварителните предвиждания за този мач бяха повече на страната на Септември, то представителите на квартал Хаджи Димитър се указаха по-издържливи при тази обстановка на играта и можаха да си разделят по една точка и един гол с представителите на III район.

Това беше четвъртия мач на първа дивизия за Републиканското първенство по футбол и той както всички досегашни мачове премина под знака на минималните резултати. За тези четири мача софийските тимове са направили само 4 гола, като никой тим до сега не е отбелязал повече от един гол във вратата на противника си. С равния резултат от събота Септември се изравнява по точки със Славия.

В първото полувреме играта бе доста нервна и макар, че надмощието бе поделено при едно меле пред вратата на Спортист, център-нападателят на Септември Додов откри резултата за тима си. През това полувреме футболният съдия отстрани за умишлено ритане бека Митев от Септември.

Макар и загубили един гол, след почивката нападателите на Спортисти непрекъснато атакуваха вратата на Септември. След един 30-минутен натиск, Захариев се отскубна пред вратата на Септември, шутира, Андреев отби топката, лявото крило Добрев я посрещна и отблизо изравни резултата. Последните 15 минути от мача двата тима играха за победен гол, но усилията им останаха напразни. Мачът завърши при резултата 1:1.