Тодор Такев (Септември Сф)

• 80мин

Димитър Миланов (Септември Сф) асистенция - Христофор Прокопиев

• 87мин

Игрището на «Левски» вчера бе препълнено от публика, която предусещаше, че бордата между представи теля на III район «Септември» и тима на военните служители - «Чавдар» ще бъде интересна. Действително през всичките 90 минути септемврийци и чавдарци дадоха много жива и амбициозна игра и

ПОБЕДАТА БЕ РЕШЕНА ЕДВА ТРИ МИНУТИ ПРЕДИ КРАЯ

Желанието за успешен завършек на мача и у двата тима бе огромно и това до голяма степен попречи да бъде демонстриран качествен футбол. Едва в последните 25 минути септемврийци свързаха идеално играта си и въпреки че головото съотношение беше в тяхна вреда, успяха да изравнят и да спечелят спешата.

ПОБЕДАТА НА «СЕПТЕМВРИ» Е НАПЪЛНО ЗАСЛУЖЕНА

защото те бяха по-добрия тим на терена, въпреки, че отличният им вратар Андреев не взе участие. Неговият заместник бе слаб и насмалко щеше да стане причина тимът им да загуби срещата. Трябва да отбележим, че и останалата част от отбраната игра по-слабо от обикновено. За първи път от много време насам

НАПАДЕНИЕТО ПОКАЗА РЕДКИ КАЧЕСТВА И БЕ ТРУДНО УДЪРЖИМО

Тимът на военните служители също бе по-слаб в отбраната си. Там само Петров бе сравнително по-сигурен, но той сам бе безпомощен да се бори против опасното нападение на септемврийци. Нападението показа добра резултатност, но все пак не можа да използува всички грешки на бялата отбрана.

ИГРАТА БЕ РЪКОВОДЕНА ДОБРЕ

от футболния съдия Ник. Стоянов от Дряново.

Играта протече през следните по-интересни перипетии:

1-15 мин. При напредване на «Чавдар» в 4 мин. отбраната не се опита да попречи на Ангелов да бие и той откри резултата. Три минути след това Д. Миланов изравни. Въпреки и срещу вятъра септемврийци наложиха надмощие. 15-30 мин. Лявата страна на бялата отбрана. Направи пропуск и

ВИДЕНОВ ОТНОВО ПРАТИ ТОПКАТА В МРЕЖАТА

Двата тима пропуснаха по едно много изгодно положение. В 24 мин. след отлична акция Д. Миланов отново изравни. Петров би в стената един фаул на чертата. Надмощие на «Септември» 30-45 мин. Божилов отлично премина Чипев и Янакиев и се отзова пред вратата, но Стефанов плонжира в краката му и изби в корнър. «Чавдар» взе инициативата и спечели два корнъра. В 42 мин.

ЛАЗАРОВ БИ НЕ ОСОБЕНО СИЛЕН УДАР,

който Христов не можа да спаси и резултатът бе покачен отново в полза на «Чавдар».

45-60 мин. Пръв започна да атакува «Чавдар» и спечели два корнъра. Ударът на Виденов срещна дирека. Фаул бе бит лошо от Петров.

СЕПТЕМВРИ ОГЪНА ПРОТИВНИКА СИ.

Пред вратата на «Чавдар» голът висеше на косъм, но вместо това Лазаров се откъсна и центрира, Богданов посреща с глава и увеличи на 4:2. В 58 мин. Такев от воле успя да намали резултата. 60-75 мин. «Септември» свърза играта си и сви обръч пред противниковата врата. Два корнъра не промениха положението. Изненадващи напредвания на «вишнево-червените» нападатели бяха спасени с мъка от септемврийската отбрана. 75-90 мин, Проколиев. който е отишел да помага на напаението шутира,

Д. МИЛАНОВ ПОСРЕЩА И С ОСТЪР УДАР ПОСТИГНА ИЗРАВНЯВАНЕТО.

Всеки момент се очакваше покачване на резултата. Хр. Миланов би в дирека, след което Минев посрещна, но прати вън. В 87 мин. Д. Миланов след мелле с глава прати в ъгъла на Стефанов. Така състезанието завърши при 5:4 за «Септември».