Иван Цачев
    67′
  • 15мин

77. Даниел Пеев (Славия)

ЦСКА​ претърпя поражение от състава на Славия. В мача от VІІ-ия кръг на А ФГ армейците загубиха с минималното 1:0. Голът за домакините падна през първото полувреме, а червените така и не съумяха да изравнят до края на двубоя.

Началните минути на двубоя започнаха с предпазлива игра от страна на двата отбора. Действията се развиваха предимно в средата на терена. В 14-а минута Мишел Платини и Румен Трифонов направиха добра комбинация помежду си, последният се озова в стрелкова позиция, но изстрелът му бе неточен. Минута по-късно домакините поведоха в резултата, след като топовен шут на Даниел Пеев изненада Здравко Чавдаров и се оплете в мрежата на вратата. Армейците опитаха да изравнят резултата, но така и не стигаха до голово положение. В 43-а минута Нелсън проби отляво и центрира в наказателното поле на Славия, но там Платини, а след това и Трифонов се разминаха с топката.  В самия край на полувремето червените имаха отлична възможност за гол. Румен Трифонов с хитър пас намери Грегъри Нелсън, той стреля силно, но ударът му мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата. През първата част имаше и доста сблъсъци между играчите, в резултата, на което главният рефер декорира в жълто Грило и Дяков, а стражът на домакините Кунчев започна да бави играта и също получи жълт картон.

В 49-а минута Румен Трифонов се озова в наказателното поле на Славия, но се засуети и неговия удар бе блокиран от играч на белите. Маркиньос получи шанс да изпълни пряк свободен удар в ляво от Кунчев, но неговия изстрел попадна в стената. В игра за армейците още на полувремето се появи Криситан Тибони, който замени Килиън Шеридън. Наставникът на ЦСКА Йовановски пусна в игра Лукас Трекаричи и Томи Костадинов, а играта напуснаха Румен Трифонов и Мишел Платини. В 67-а минута Иванов извърши нарушение срещу Маркиньос на границата на наказателното поле. Бразилецът застана зад топката шутира мощно, но отново ударът му срещна стената. Грегъри Нелсън пробва да отбележи с изстрел от дистанция, но топката мина над напречната греда. В 85-а минута Трекаричи остана непокрит в наказателното поле на домакините, получи пас и то чиста позиция стреля в аут. Томи Костадинов също пробва своя късмет с удар от дистанция, но топката премина високо над вратата.в 91-а минута Тошко Янчев изпълни добре пряк свободен удар, но кълбото мина покрай вратата.