Турнир: Купа „Улпия Сердика“ 1932 (Полуфинал)
Стадион: Славия (до Руски паметник), София

• 27мин

Никола Стайков (Славия)

• 58мин

Славия - А. С. 23 — 1:0 (0:0)

Мачът между сегашния и бивш държавни шампиони — А. С. 23 и Славия привика вчера на игрище „Славия“ огромна публика, наброяваща повече от 5 хиляди. При това мачът е важен, защото победителя ще има честта да отиде във финалният мач за купата Улпиа —Сердика. Но, колкото очакванията за интересна, добра и опорита игра бяха големи, толкова разочарованието у публиката бе силно, защото двата тима бяха обладани от една ленивост,никакъвъ пулс и амбиция и никакви проявления на ония качества, които двата реномирани тимове притежават. Ико
за АС 23 бе донякъде оправдано че игра без „душата“ и „надеждата“ на нападателната линия — Ангелов (Старото) който е болен и безотлвчния си хафбек Габрввски, който е
изилючен, за Славия оправдания липсваха. Една вялост, липса на комбинативна игра, нито помен от познатите щурмове и устренни нападения, които да вълнуват публиката
— това бе картината на вчерашния мач. И затова публиката бе необичайно мирна, спокойна и понякога утекчена. Реферътъ г. Стоянов тоя пъть бе доста слаб и особено във второто полувреме той бе 23-я „играч“, който играеше лошо. Във първото полувреме играта бе малко по-добра, но под средното
ниво, при което Славия игра по-енергично и имаше леко надмощие, за страшавайки често вратата на А.С- 23. На 27-та минута Славия спечели дузпа, но Стайков прати топката в аут, славистие изразходват много енергия в лудо тичане. Едно критично положение е за от белязване, когато на 38-та минута
Стайковъ и Манолов (найдо) биха от 3—4 метра във вратата на Дермонски, която по чудо бе спасена. полувремето завърши при 0:0. Още в първите минути на второто полувреме след корнер Вл. Тодоров (АС23) пред вратата на Славия шутира, но навън край дирека на вратата. 13-та минута е фатална за АС23, когато пред вратата му настава меле, топката минава в дясно, където Стайков е сам и последния със силен високъ неспасяем шут праща топката в мрежата на Дермонски и с тоя гол Славия спечели мача. При ново нападение Стайков праща топката на Дермонски с ръка,
но рефера забеляза тоя „виенски“
маниер на правене голове. Зачестяват, фаули, в които най-много се проявява Манолов и с които той проигра доста хубави моменти за Славия. В 25-та минута АС23 при един фаул бит в "горния диреъ пропусна да изравни и след повторен шут спечели вместо гол корнер. Малко по-късно Велчо Стоянов
праща на Дермонски един силен шут и последния хваща топката с удивителна ловкост. Дермонски впрочем, вчера бе най-добрия на терена. Славия е в чести нападения чрез лявото крило, докато АС23 е в крайно пасивно положение, такива състояния виждаме в тоя тим при по-други случаи когато има аванс от 4—5 гола, а случаят вчера бе съвсемъ друг. Дермонски
има случая да плонжира и то класически при един шут на левия хафбен на Славия.
Играта протича при доста „фаули“ и на играчите и на рефера, без да че промени резултати. Публиката симпатизираща на Сла
вия отдъхна с облекчение при свирката на рефера за края, а останалата пак с облекчение, че мача се е свършил. .