6. Джузепе Акуаро (ЦСКА)

• 58мин

24. Александър Тонев (ЦСКА)

26. Килиан Шеридан (ЦСКА)

ЦСКА​ победи като гост Сливен при визитата си в мач от петия кръг на А ФГ. В мачът на стадион „Хаджи Димитър” армейците изоставаха в резултата на полувремето. През втората част, обаче момчета на старши треньора Йованосвки вкараха три гола в рамките на пет минути между 55-а и 60-а минута и сломиха своя съперник. Точни за армейците бяха Акуаро, Тонев и Шеридън.

Срещата започна равностойно и в началните минути действията се развиваха предимно в средата на терена. Още в самото начало Тибони комбинира добре с Маркиньос, бразилецът стреля от въздуха, но неточно. По-чистите положение за гол, обаче бяха пред вратата на Чавдаров. В рамките на минута вратарят на ЦСКА се намеси решително и спаси опасни удари на противника. В 17-а минута Деян Христов отбеляза гол, след мощен удар от дистанция. Две минути по-късно Тонев се освободи прекрасно от защитата на Сливен, стреля силно и пропусна да изравни резултата. Румен Трифонов изпробва рефлексите на Георгиев след страхотен удар от далечно разстояние, но стражът спаси. Килиън Шеридън също опита с удар извън наказателното поле да изненада Георгиев, но изстрелът му бе твърде слаб и право в ръцете на вратаря. До края на полувремето не се случи нищо интересно пред двете врати.

През втората част на терена за армейците се появи Грегъри Нелсън, който пораздвижи играта и тормозеше защитата на Сливен непрекъснато. В 55-а минута Борис Галчев центрира отдясно в наказателното поле, където Джузепе Акуаро с глава изравни резултата. В 58-а минута след продължително разбъркване в наказателното поле на Сливен топката попадна в краката на Александър Тонев, който с техничен изстрел от границата на наказателното поле прониза вратаря за 1:2. Малко след това в 61-а минута Павел Виданов проби мощно по дясното крило, центрира към непокрития Килиън Шеридън и таранът с глава забоде трети гол във вратата на Георгиев. След отбелязването на тези три бързи гола ЦСКА сломи своя съперник и техният устрем бе спрян. Миранда застраши вратата на Здравко Чавдаров, след опасен изстрел в 74-а миута. Вратарят на армейците реагира добре и отрази удара. В 82-а минута Маркиньос изпълни силно пряк свободен удар и вратарят на домакините с мъка спаси.