• 29мин

16. Мартин Ковачев (Сливен)

• 62мин

8. Румен Трифонов (ЦСКА)

Отборът на ЦСКА прекъсна черната си серия от последните няколко мача и победи Сливен с 4:2. Двубоят от XXІІІ-ия кръг на А ФГ игран на стадион „Хаджи Димитър” предостави страхотно зрелище за всички футболни фенове. Бяха отбелязани шест гола и двата отбора демоснтрираха открита и приятана за гледане игра.

Мачът започна вихрено за армейците. Още в 29-а секунда капитанът Тодор Янчев се озова в удобна позиция в наказателното поле на Сливен. Янчев овладя подадената му топка от Маркиньос, хладнокръвно финтира вратаря Тодров и от малък ъгъл откри резултата. В 14-а минута след изпълнение на ъглов удар и много груба грешка в защитата на ЦСКА, Миндев изравни. Капитанът на Сливен бе оставен непокрит в наказателното поле и от близо изравни. Отговорът на гостите не закъсня и в 18-а минута Елиът Гранден отбеляза за 1:2. Маркиньос центрира от пряк свободен удар отляво в наказателното поле на домакините. Там Костадин Стоянов се пребори за високата топка и я свали към Гранден, който от чиста позиция не сгреши. Апостол Попов се разписа с глава в 26-а минута след добро центриране от страна на Румен Трифонов. Гранден бе пробил отляво и срещу него бе извършено нарушение. Зад топката застана Трифонов, който качи топката на главата на Попов за 1:3. Само след три минути домакините върнаха един гол. По идентичен начин защитата на армейците увисна и този път Ковачев от вратарското наказателно поле отбеляза. До края на полувремето мачът се изостри и последваха няколко жълти картона за груби влизания.

През втората част армейците не спираха да атакуват вратата на Сливен. Доста добри положение се откриха пред Маркиньос, но за съжаление нито един от опитите му не бе успешен. В 62-а минута Мишел Платини проби в наказателното поле на домакините и много хитро върна топката към границата на малкото наказателно поле, там връхлитащият Румен Трифонов с техничен удар прониза вратаря Тодоров за четвърти път в мача. След отбелязването на този гол, темпото в мача драстично спадна и домакините се поприбраха в своята половина, за да доиграят срещата.