• 9мин

5. Стефан Божков (ЦДНА)

• 42мин

6. Тодор Диев (Спартак Пд)

За тези, които не са присъствували на мача, равинят. резултат може да изглежда като загуба за ЦДНА. Но в сравнение с показаното на терена то е една победа за нашите най-добри футболисти. Като никога - необичайно слаба игра на ЦДНА, лишена от устрем, от маневреност и най-вече от удари в гола.

Не е възможно липсата на Колев да даде такова отражение и почти 70 минути да няма връзка между отделните линии и нито една правилно изпълнена атака срещу вратата на Дамянов. В напалателната петорка бе направена смяна, като Янев погрешно бе сложен на поста дясна. свръзка, а Димитров - ляво крило. Не че Янев не изпълни възложената му задача - той игра може би по-добре от всеки друг, който би играл на неговото място, но с преминаването му вдясно лявата страна се изгуби и добрата под дръжка, която оказваше полузащитникът Стоянов, отиваше напразно от неразбиращите се Алексиев и Димитров. По-късно, около десети на минути преди края, тази грешка се поправи, но не можа ла промени облика на играта.

А тя бе мъжка - 90 минути, изпъстрени с твърдо единоборство, с голямо напрежение. Макар и лишен от високо качество, мачът протече бързо, даже много бързо за топлото време, и показа новата насока, която вземат нашите съдии при ръководенето на футболните мачове.

Съдията К. Динов в тази тежка среща на дългогодишните съперници ръководи. спокойно, авторитетно, много внимателно, за да не изпусне свободната игра. Той изпълни добре задачата си и особено към авантажите се показа извънредно внимателен. Отличен се показа най-добрият състезател на терена вратарят Найденов, който явно спаси отбора си от поражение. С прекрасните рефлекси и майсторско боксиране Найденов. отстраняваше опасностите в последния момент, като отби силно отправени топки от Манолов I и Конов.

Първи откриха армейците от 11-метров удар. Манолов II пипна с ръка топката в наказателното поле и Божков леко постигна гол. Това стана в 9-та мин. Най-много още 5-6 мниути армейците застрашаваха вратата на Дамянов. След това обаче настъпи обрат. Сигурната спартакова отбрана чистеше напред към врязващите се Диев и Душев, които използуваха разредената отбрана на армейците и отправлха удари към вратата им. Изравняването дойде едва в 42-та мин., когато преминал Енишейнов, Диев остана непокрит и с диагонален, фалцов удар, разтърси мрежата на Найденов.

В началото ма второто полупреме Божков отправи удар, който срещна гредата, и това фактически беше единстпеният удар, който бе даден от армейците. В замяна на това спартаковци с борба за първа топка разстроиха своя противник, но отличният Найденов не им позволи да завършат срещата в своя полза.