• 7мин

6. Гаврил Стоянов (ЦДНВ)

• 61мин

7. Димитър Миланов (ЦДНВ)

Днес в града ни в присъствието на многобройна публика, се проведе първата футбодна среща от републиканското първенство между отборите на ЦДНВ и Спартак (Сталин).

ЦДНВ спечели с 3:0 благодарена по-правилната постройка на играта си и по-добрата си физическа подготовка. Полученият резултат обаче не може да смята за напълно реален, като през по-голямата част мача надмощието бе поделено, а през последните 25 минути Спартак доминираше. Оборът на Спартак загуби защото неговите нападатели страдаха от липсата на удари във вратата.

Със започването на играта ЦДНВ организира няколко бързи нападения в резултат на които в 4-тата минута Стефанов откри резултата, само 3 минути по-късно той увеличи на 2:0. При този резултат дойде и краят на полувремето.

Спартак започна второто полувреме с желание да изравни. В 55 минута съдията Н. Гелев отстрани Стоянов от ЦДНВ за груба проява. Въпреки и останал с 10 души, ЦДНВ успя в 61-та минута чрез Миланов да покачи на 3:0. Този резултат бе запазен до края на мача.