• 34мин

• 63мин

Борислав Георгиев (ЦСКА)

Бойко Величков (ЦСКА)

Втородивизионният „Сторгозия“ загуби с 2:4 първата си контролна среща от единадесеторката на ЦСКА. Плевенчани не се стъписаха от гръмкото име на съперника и още след началния съдийски сигнал заложиха на контраатаката. Резултатът не закъсня. В 6-а минута централният нападател Петко Георгиев бе съборен в наказателното поле от Милен Радуканов и реферът Николай Колев от Велико Търново свирна дузпа, която Петър Малинов превърна в гол. Голът-пасив обаче не се оказа фатален за армейците. Те заложиха още повече на атаката и в 14-а минута чрез Методи Деянов възстановиха равенството. Натискът на „зелените“ продължи. Отново Петко Георгиев в 25-а минута, като на парад премина през армейската защита и последната му преграда - вратарят Димитър Попов спъна нападателя. Отново щатният изпълнител на дузпи Малинов прати топката в мрежата на ЦСКА. Героят на армейците Методи Деянов показа завидна игра. В 30-а минута той навлезе сам в наказателното поле, реферът свирна смешна дузпа, но скъпоплатената звезда Георги Донков я изпорти, пращайки топката на десетина метра над напречната греда. Това не стъписа армейците и те продължиха да атакуват. Чрез младия си талант Деянов те с плътен удар възстановиха равенството 11 минути преди почивката.

През втората част на двубоя младоците на ЦСКА дадоха нагледен урок на батковците си. Германов в 52-та минута от тридесетина метра уцели напречната греда. Единадесет минути по-късно съотборникът му Б. Георгиев след самостоятелен пробив заби третия гол в горния десен ъгъл на вратата на Ковачев. Крайният резултат оформи Величков след хладнокръвно изпълнение на най-тежкото наказание - дузпа.