8. Михаил Янков (ЦДНА)

• 57мин

Автогол

3. Кирил Ракаров (ЦДНА)

В събота на стадион „Юнак“ ЦДНА и Строител завършиха наравно. Двата отбора показаха ценни качества: издържливост, бързина, маневреност, борба за „първа топка“. Характерни за тоя мач са различните маниери на игра, демонстрирани от двата съперника.

Крайната отбрана на ЦДНА спечели борбата за „първа топка“ срещу нападателите на Строител, но тя трябва да работи за постигане по-голяма съгласуваност с действията на вратаря (плод на несъгласуваност бе вторият гол във вреда на ЦДНА).

Твърдо, с много желание за успешно завършване на борбата, с много пожертвувателност игра крайната отбрана на Строител. Трябва само да се съжелява, че в някои моменти тя се увличаше в груба и непозволена игра. Добри бяха линиите на полузащитниците и на двата отбора. Те бяха непрекъснато в помощ както на отбраната, така и на нападението. Тяхна е заслугата за бързата игра, държана през цялото състезатие.

Нападателите на ЦДНА не използуваха правилно бързината си (това важи особено за крилата). В тоя мач от тяхна страна не видяхме бързи и внезапни пробиви. През по-голяма част от състезанието армейците приложиха игра с многобройни и къси подавания в ширина. Това улесни отбраната на Строител.

По-правилно, макар и по-рядко, атакуваха нападателите на Строител. Те достигаха вратата на ЦДНА с ненадейни, бързи прехвърляния по крилата.

Головете в тоя мач бяха отбелязани така: в 15-та мин, след умело подаване от Панайот Панайотов (ЦДНА), Петър Михайлов откри. В 26-та мин в резултат на бърз пробив и силно прехвърляне от дясното крило на Строител, Димитров (Стр) изравни. Петнадесет минути преди края на първото полувреме Панайот Панайотов би силно във вратата, топката през ръцете на вратаря срещна страничната гредада Янков (ЦДНА) отблизо покачи на 2:1. В 57-та мин., при внезапна атака на нападателите на нападателите Ракаров (ЦДНА) прати топката в собствената си врата - 2:2.