• 68мин

Георги Балъкчиев (АС 23)

• 73мин

Благой Кузманов (АС 23) асистенция - Георги Пачеджиев

Двата тима нагазват предпазливо в разкаляния и приличащ на блато терен. “Тича” пръв минава в нападение, но скоро “АС 23” налага ниската си игра, която отлично отговаря за разкаляното игрище и работи отлично. Отбраната на Варна, несвикнала да играе в кал, се суети, не може да даде отпор и Пачеджиев след като се доближава, праща неспасяемо и открива. Почти веднага след това Ангелов също изработва добро положение и покачва неспасяемо на 2:0. Така с моментни опити на “Тича” да се откъсне, при което няколко удара са спасени виртуозно от Дермонски, “АС 23” продължава надмощието си до края на полувремето.

След почивката, играта е на моменти променлива, но по-често в ръцете на “АС 23”. В 23-та мин. реферът дава фаул в полза на “АС 23”. Балъкчиев бие от 18 метра близо, Сарайдаров плонжира напразно и резултатът е покачен на 3:0. Играта почва да става безинтересна, главно поради това, че “Тича” почти не може да реагира. Публиката, която винаги друг път е давала голям импулс на своите тимове, сега стои равнодушна пред изнемогването на “Тича”.

“АС 23” продължава да се държи напред, да комбинира и бие във вратата на Сарайдаров. В 28-та мин. след нова комбинация на вътрешната тройка, Кузманов поема от Пачеджиев и дава последния гол на мача. До края “АС 23” си запазва преимуществото и мачът завършва 4:0. “Тича” изненада неприятно с това, което показа. Тимът се загуби в калния терен, където системата с дурховите пробиви не можа да се приложи и да бъде ефектна. Калта измори играчите. Това се почувства особено силно във второто полувреме.