• 13мин

7. Димитър Миланов (ЦДНА)

• 28мин

11. Тодор Икаловски (Торпедо Рс)

Срещата между водача в грутата на майсторите ЦДНА и местния Торпедо, която предизвика огромен интерес, доказа, че наистина срещу по-добър противник се играе по-добре. 20 000 зрители останаха напълно доволни от прекрасната и коректна игра, от авторитетното ръководство на Н. Дундаров (Пд) и най-вече от равния резултат, който напълно отговаря на показаното и от двата отбора. Торпедовци изпълниха добре тактическата си задача - да затруднят маневрирането на армейските нападатели чрез плътно покриване, постигнато чрез издърпване на Ст. Василев в защита, а в нападението да използуват най-рационално бързината на Икаловски, Г. Василев и Бъчваров, чрез внезапни, острои пробиви, организирани от Калчев.

В 13 мин. армейците успяха чрез Миланов, който неочаквано стреля от 20 м, да разтърсят мрежата на изненадания Михайлов. Голът сякаш наелектризира домакините и те упражниха силен натиск. Изразняването дойде в 28-га минута, Калчев получи чиста топка от Цанов, напредна в дясно, прехвърли пред вратата на Андонов и Икаловски с глава заби под гредата - 1:1.

Добре организираните атаки на гостите се разбиваха в сърцатата защита на торпедовци при самото наказателно поле. Няколко минути преди края на срещата прекрасен удар на Г. Василев вдигна зрителите на крака - топката, която прехвърли Андонов, срещна напречната греда. Това бе последната възможност на домакините да изтръгнат победа от отличния си противник.