• 79мин

14. Евгени Йорданов (Берое)

• 90+3мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

ЦСКА​ стигна до изстрадана победа над Берое с 3:2. Така армейците спечелиха втори пореден мач под ръководството на Радуканов.

В първите 15 минути футболистите на Берое овладяха центъра на терена и пресираха противника още в собствената му половина с 4-5 човека. От своя страна ЦСКА се опитваше предимно чрез дълги подавания към крилата да търси атаката. Радуканов отново заложи на върха на нападението на Спас Делев. Първото положение в мача бе пред Райс М'Боли. Петър Димитров намери Златинов в наказателното поле, който върна към Велев, но удара на последния мина встрани от вратата. Все пак след 20-та минута ЦСКА изнесе играта в по-предни позиции, но въпреки това не успяваше да стигне до голово положение. На два пъти Делев опропасти няколко добри слизания на своите съотборници към наказателното поле. В 25-та минута ЦСКА изпусна най-чистото положение през първото полувреме. Трифонов центрира отляво към Тонев, но крилото не успя да уцели топката.

През втората час шоуто започна с гол за Берое още в началото. Христов центрира отляво пред погледа на Минев и Акуаро, топката попадна у Велев, който без да се бави шутира в долния ляв ъгъл на М'Боли-1:0 за Берое. Червените се стреснаха от развитието на двубоя и се втурнаха в атака. Възпитаниците на Радуканов успяха бързо да изравнят. Маркиньос изведе с дълъг пас Делев, който елиминира Бачев и вкара с левия крак. След попадението натискът на ЦСКА се усили, но въпреки това Берое не се прибра да брани равенството, а последните 20 минути бяха изключително интересни. Делев даде преднина на червените в 72-та, след много хубав пас на Йордан Минев от въздуха. Той се разписа с диагонален удар по земята, като по подобен начин бе отбелязал и изравнителното попадение.

Илиан Илиев отговори мигновено и пусна в игра още един нападател в лицето на Евгени Йорданов. Този ход даде резултат. След центриране от корнер и крайно неубедителна намеса на М'Боли, който не успя да хване топката, Евгени Йорданов изравни за 2:2. Нещата отиваха към равенство, но за кой ли път през този сезон Маркиньос измъкна армейците след майсторско изпълнение от пряко свободен удар в даденото от съдията продължение.

частично по публикация на вестник „Тема спорт"