Никулеску

• 11
    Богдан Карян

АС23 губи първия си мач срещу Трикольор с 3:0 (3:0)

Букурещ, 13 VIII. снощи от 10 до 11’30 часа, на стадиума Венус играхме първия мач на електрическо осветление с отличния тим на Трикольор. Електрическата инсталация на игрището е отлична, втора след тази на брюкселския стадиум в Европа, но тима ни се
смущаваше от обстоятелствата и едва второто полувреме свикна с осветлението. тази бе главната причина за загубване на мача. Реферът г. Букур Бърсу бе явно пристрастен и промени реалния резултат  от 2:1 за Трикольор на 3:0.В първото полувреме той даде при резултат 2:0 дузпа за Трикольор, каквато абсолютно не съществуваше. Във второто полувреме той не призна един отличен гол на Тодоров, изваден от вратаря от вътре. Оставям на страна първия гол. Отбелязан от съмнително положение офсайд, още в първите минути преди АС23 да свикне с осветлението. слабостта на рефера бе отбелязана и от румънците. Като се има пред вид, че
тима на АС23 тръгна с 11 души на разходка и то в ослабен състав (без Бушев и Йорданов). Това което АС23 даде на снощния мач
надмина очакванията ни- тимът изнесе една геройска игра и бе напълно равноправен  противник на Трикольор, в чийто тим личат  известни играчи. Смело може да се каже, че ако тимът на АС23 бе се готвял за турнето, победата снощи би била сигурна. Въпреки настроението срещу нас, резултатът от  Балканиядата, пресата се показа обективна.
още с почване на мача румънците бележат  гол, който силно ги окуражи, полувремето завърши с 3:0 , като третия гол бе от  несъществуваща дузпа. Второто полувреме тимът ни се окопити, взе инициативата и отбеляза гол, непризнат от рефер.Дермонски бе великолепен и най-добър на терена.
Блесна и отличната игра на Икономов. Нападението не бе на висотата си и Ангелов  и Тодоров прапуснаха много положения