• 100мин

16. Драган Станчич (Хайдук Кула)

• 119мин

3. Александър Тунчев (ЦСКА)

ЦСКА​ направи равен мач със сръбския Хайдук Кула и се класира за третия предварителен кръг за Купата на УЕФА.

Около 500 привърженици на червените и два пъти по-малко фенове на домакините наблюдаваха мача на стадиона „Мала Маракана“ в Белград.

През първия половин час играта бе равностойна без голови положения и пред двете врати. В 38-та минута Трика имаше шанс да открие резултата. Той получи извеждащо подаване и се оказа сам срещу вратаря Джуричич. Румънецът обаче не успя да отправи силен удар.

След началото на второто полувреме в 52-та минута Якирович с дълъг пас намери Тиаго по лявото крило. Бразилецът центрира към далечната греда, откъдето Петре я насочи към точката около дузпата. Трика изпробва странична ножица, но кълбото мина над горната греда на сръбския вратар.

До края на второто полувреме “червените” организираха няколко атаки, но те бяха неуспешни. След като двата отбора не успяха да си отбележат гол в редовното време, се стигна до продължения. В 99-та минута сърбите първи достигнаха до гол. Драган Станчич с техничен и красив удар вкара от фаул от около 28 метра. Последваха инфарктни минути за ЦСКА.

В края на срещата червените се добраха до желаното равенство. В 120-та минута Александър Тунчев овладя центриране отдясно и с премерен удар отбеляза под плонжа на вратаря. Така с общ резултат от двата мача 1:1 /0:0/ ЦСКА продължава напред в турнира за Купата на УЕФА.