Барта (Хонвед)

• 50мин

Димитър Миланов (ЦДНВ)

Будай (Хонвед)

Вчера на градския стадион на Дебрецен, върху много мокрия и хлъзгав терен, се състоя вторият мач на ЦДНВ в братска Унгария. Въпреки дъжда, на мача пристствуваха 15 000 зрители. Още в първата минута Стефанов имаше възможност да открие. Удобен случай имаше и в 5-та минута, но вместо това две минути по-късно, Бартя използува едно удобно подаване и през ръцете на Кекеманов успя да открие резултата.

До края на полувремето играта бе равностойна с разменени нападения към двете врати, без обаче да се промени резултатът. След почивката в българския отбор бяха направени промени: Енишейнов бе заменен с Насев, а Стефанов - с Русев. В 50-та минута на десния флаиг на отбраната на ЦДНВ се получи пробив, Баболчай успя да използува това и Кочиш увеличи резултата на 2:0. Въпреки това, отборът на българските военни успя да наложи надмощие и в 65-та мин., след индивидуален пробив на Миланов, головата разлика бе намалена на 2:1. Пет минути преди края на срещата обаче Будай (който бе сменил Барти) увеличи с далечен удар на 3:1. За този гол може да се вини вратарят Кекеманов.

Трябва да се подчертае, че в тази среща българският отбор игра по-изискано. Успех за вратаря бе спасената дузпа, бита от Кочиш в първото полувреме.