Турнир: Втора софийска дивизия 1947/48 (5-и кръг)
Съдия: Георги Христов
  • 30мин

Иван Ал. Иванов (ЦДВ)

хх. Тодоров (ЦДВ)

В един слаб мач ЦДВ спечели от Химик с 1:0. Едва ли някога на софийски терен е била давана по-слаба игра от тази, която вчера наблюдавахме в срещата ЦДВ — Химик. През 90-те минути двата тима не показаха нищо смислено, нищо, което да прилича на модерен футбол. Ръководството на срещата също беше слабо. Футболния съдия Георги Христов направи редица грешки, като ощети и двата тима.

Химик игра без титулярния си вратар Еленков, който е войник, и не взе участие в мача. Въпросът с войниците, които не играят в ЦДВ трябва да получи окончателно разрешение.

И двата тима имаха няколко възможности да отбележат голове, но не дадоха повече от 2-3 удара във вратити. Особено слаби бяха химиците, които едва ли ще се оттърват от последното мято....

Победата на ЦДВ е безценна, като се има предвид че през две трети от играта играха с 10 души. Халфът Иванов бе отстранен в средата на първото полувреме. Голът бе отбелязан няколко минути преди края от бившият пловдивски играч Тодоров