• 49мин

11. Добрин Белчев (Ботев Пд)

• 82мин

9. Иван Сотиров (Ботев Пд) асистенция - Иван Делев

Когато се теглеше жребието за купата на Съветската армия, треньорът на Ботев (Пд) Георги Генов бе „момченцето“, което изваждаше листче след листче с имената на отборите. Той със собствената си ръка изтегли за свой противник ЦДНА и веднага прокле късмета си...

Сега обаче той е доволен. В понеделник на софийски терен Ботев (Пд) отстрани ЦДНА от по-нататъшна борба за купата. Извърши го просто и убедително, макар че зад това се криеше много енергия, бойкост, пълно напрежение на сили и способности. Но нали точно това се иска в турнирната борба! Ботев го даде и победи.

Отбраната изнесе един голям мач. Г. Чакъров (Б-3) винаги успяваше да организира своите другари и сам да се намеси в най-нужния момент. Силни и опасни удари спаси също вратарят Найденов (Б-1). Напред острие на атаките бяха Белчев (11) и Сотиров (9). Те търсеха изгодни позиции и си осигуряваха широк простор за пробив. И във всички действия на отбора имаше забележителна гъвкавост. Отбраняваха ли се - нападатели се връшаха назад, за да преградят някой подстъп към вратата, атакуваха ли - бързаха да пренесат тежестта на цялата игра зад центъра.

ЦДНА се блъскаше безрезултатно в отбранителната стена на противника. Миланов бе най-опасният, но този път не постигна гол, а Мартинов трудно се ориентираше в сложната обстановка, която хората на Чакъров създаваха.

Ботев победи с 2:0. Първият гол падна в 49 минута, когато след ъглов удар отбитата топка попадна у Белчев и той със силен удар отблизо я насочи в мрежата. Вторият - в 82 минута, когато с хубав дълъг пас Делев изведе амбициозния Сотиров зад противниковата. отбрана, последва удар с левия крак и топката по земята отиде в десния ъгъл.