• 53мин

8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

6. Гаврил Стоянов (ЦДНА) асистенция - Павел Владимиров

• 64мин

Изглежда, че горещината не се понася от гостуващите у нас чуждестранни футболни отбори, тъй като както завчера „Гвардия“, така и вчера „Бейкоз“ се представиха слабо, а в края на мачовете проявиха голяма умора.

Вчерашният мач много наподобяваше на мача „Левски“ - „Гвардия“. Футболистите на „Бейкоз“ показаха в началото на срещата добра връзка, добро владеене на топката, но прекалените им индивидуални прояви притъпиха всякаква острота на нападенията и не им дадоха възможност да застрашат вратата на Найденов. През първото полувреме ЦДНА игра погрешно. Отбраната не бе особено затруднена и подхранваше добре нападението. Напред обаче играта бе съсредоточена в центъра, а малкото пробиви по крилата ставаха далеч встрани с настойчиво вдигане на топката пред вратата, откъдето турската отбрана я отбиваше. Това продължи цели 40 мин. Едва в края на полувремето два последователни, коси пробива на Колев и Янев (който игра дясно крило) позволиха на Владимиров и Панайотов да отбележат два гола. На два пъти обаче преди това и Владимиров, и Янев оставака сами лице с лице с вратаря и пратиха от няколко метра топката в него.

Още със започване на второто долувреме играта на ЦДНА бе преобразена. В първата „минута Колев покачи на 3:0 и за четвърт час (главно поради пренасяне играта наляво и честото използуване на Колев) бяха отбелязани три нови гола от Димитров, Стоянов, и Колев. Това бе ефектен „фойерверк“, който ентусиазира публиката, но за съжаление угасна така внезапно, както бе блеснал. ЦДНА установи до края непрестанно, пълно надмощие, но въпреки откритата игра на турските футболисти не съумя да оползотвори дългото си задържане в полето на гостите.

И в този мач, както в онзиденшния, блесна един състезател. Това бе Колев. Отново той игра както в най-добрите си дни и бе неудържим. Докато Стоянов и Ковачев задоволиха, Панайотов (като лява свръзка) бе особено муден, ленив, но прояви добро разбирателство с Колев.