Кермали (Лион)

• 23мин

Панайот Панайотов (ЦДНА)

Льорон (Лион)

Лион твърде рано откри резултата с гол на Кермали. Но ЦДНА наложи типичната си игра с хубави комбинации и в 23-ата минута чрез Панайотов изравни - 1:1. Французите играха с подсилена отбрана, в която особено изпъкваше националният състезател Льорон. ЦДНА владееше играта и в 55-ата минута резултатът бе вече 2:1 за българите. Съвсем изненадващо в последните секунди на мача след наказателен удар резултатът бе изравнен - 2:2

ЦДНА даде хубава игра, която бе оценена високо от пубиката и тукашните специалисти. Но чуства се известна умора от дългото пътуване и поредицата мачове.

Според правилника на туртира при равен мач меродавно за по-нататъшното участие е съотноиението на ъгловите удари. Тъй като то бе 8:3 за ЦДНА, българите ще играят утре финал с Рот Вайс (Есен).