• 79мин

8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

• 87мин

7. Герасим Калугеров (Спартак Вн)

Вчерашният мач започна бурно. И двата отбора заиграха бързо, устремно, мъжествено. Но не бяха изтекли 10 минути и играта се успокои, темпото намаля и до края остана истински лятно. За това като че ли допринесе и първият гол. В 7 мин. Янев в явно положение на засада би по посока на вратата, Вълчанов не можа да улови, топката отскочи към Миланов и той я прати в мрежата. Няколко минути по-късно Панайотов с хубав удар прати в левия долен ъгъл - 2:0. В отбора на ЦДНА пролича добра връзка, правилно обработване на топката в собствената половина и внезапни бързи пробиви към вратата на Спартак. Недостатъчно гъвкавата и сигурна защита на гостите оправдаваше този вариант и даваше възможност за очертаване на надмощие, което не бе прекъснато до края на играта.

Второто полувреме започна с натиск на Спартак. Три последователни ъглови удара бяха изпълнени добре, но без резултат. В 59 мин. Миланов проби отляво, върна хитро назад и Димитров от около 15 метра прати в горния ляв ъгъл - 3:0. Това беше вече доста, но въпреки всичко спартаковци продължаваха да играят с продължително обработване на топката в своята половина.

В 79 мин. Димитров пресече една отправена на дясно топка, поведе си я с глава и в движение би по диагонал ниско в десния ъгъл. Вълчанов плонжира лошо и за четвърти път топката спря в мрежата. Гола на честта гостите постигнаха едва 3 минути преди края. Калугеров излъга последователно Божков, Манолов и Ракаров, изтегли Найденов и прати в ъгъла. При 4:1 дойде и краят.

В този плодовит мач ЦДНА беше явно по-добрият отбор.

В отбраната добре игра Манолов, Ракаров се справи със задачата си, докато Енишейнов явно беше затруднен от опасния Калугеров. Полузащитниците бяха на средно ниво, като че ли улеснени от недостатъчно бързата и разнообразна игра на противниковите нападатели. В нападението най-добре - борбено, енергично и с чувство за връзка с другарите си играха Янев и Димитров, Миланов беше под очакваното, Панайотов, Колев задоволиха. На вратата Найденов беше без много прояви.

От Спартак най-добре се представиха младите нападатели Бенов и Калугеров. В зашитата липсваше сигурност и бързина. Само Кирчев беше на мястото си, а Вълчанов е виновен за два от головете.

Съдията К. Динов допусна груби нарушения и пред двете врати, а маркира няколко съвсем невинни и без значение за играта нарушения в центъра.