Турнир: „А“ републиканска футболна група 1952 (3-ти кръг)

• 58мин

7. Димитър Миланов (ЦДНВ)

• 84мин

В неделя преди обед на игрище „Юнак“, при ветровито и задушно време и на все още разкалян терен, се проведе футболната среща между отборите па ЦДНВ и ДНВ.

За разлика от досега проведените срещи на „А“ група, които протичаха при оспорвана и напрегната борба за завоюване на победата, вчерашната среща може да се окачестви като крайно вяла, монотонна, безинтересна - дори скучна, и най-лоша в качествено отношение. Безцелците, безадресни подавания, както и честите събирания на голям брой играчи около топката преобладаваха в по-голямата част на състезанието.

Отборът на ДНВ, като че ли предварително беше подготвен за загубата. Въпреки че почти през цялото състезание беше равностоен противник по игра и територия, той се увлече по същия начин на игра и не показа нищо различио от ЦДНВ. За отбелязване е, че сега той не приложи свойствения си начин на игра - „бетона“. Но и полученият резултат в началото в тяхна вреда не диктуваше такъв начин на игра. Грешка на отбора бе, че той провеждаше нападенията си предимно чрез вътрештната тройка нападатели, докато ролята на крилата не се чувствуваше. Излизането от „бетона“ не беше замислено с нападателен елемент.

Изходът на срещата се реши още в началото на първото полувреме, когато в 7-та минута срещу ДНВ бе отсъден 11-метров удар, който Стефанов превърна в гол. Това беше психологическият момент в играта. Веднага след това отборът на ДНВ, вместо да се стресне и предприеме нападения за изравняване, продължи да играе мудно.

В 58-та минута Миланов с неособено силен удар, през ръцете на вратаря на ДНВ отбеляза втория гол. Третият гол бе отбелязан пак от Миланов в 84-та минута. 3:0 за ЦДНВ.