• 78мин

Ференц Пушкаш (Хонвед)

• 85мин

Будай I (Хонвед)

Днес в Прага на стадиона на чехословашката народна войска пред многобройна публика се състоя финалният футболен мач от турнира уреден в чест на Деня на чехословашката народна войска. Както е известно, в този турнир взеха участие отборите на унгарската, чехословашката, българската, полската и китайската народни войски. След доста интересни срещи за финала се класираха унгарският отбор Хонвед и българският ЦДНВ.

...

Днешната финална среща премина при много оспорвана игра. На добрата техника на унгарците българските състезатели противопоставиха много устремност и бързина. След доста неизползувани моменти и пред двете врати първото полувреме завърши 0:0.

След почивката се разбра, че борбата ще бъде много остра. В 7-та минута Будай II отбеляза гол от 1 метър. Резултатът е 1:0 за Унгария. В 15-та минута от фаул Божков изравнява резултата. В 16-та минута, след красива комбинация, Миланов се откъсва и бележи 2:1 за ЦДНВ. 12 минути преди края на мача българският отбор имаше пълно надмощие и психологически беше спечелил мача, но съдията Вълчек (Чехословакия) даде дузпа, която Пушкаш превърна в гол. 5 минути преди края на мача Геренски излезе погрешно напред, Будай I го прехвърли и отбеляза гол в опразнената врата.

Мачът премина в другарска и красива игра, като двата отбора бяха напълно равностойни