11. Кристиан Борисов (ЦСКА II)

11. Христиан Попов (Локо Пд)

26. Бахри Шакир (Локо Пд)

Дублиращият отбор на ЦСКА направи 2:2 с Локомотив (Пловдив).

Съставът на ЦСКА бе съставен единствено от юноши на клуба с изключение на Янко Сандански, който бе и с капитанската лента. Гостите откриха в 14-ата минута чрез Георги Петков. Нашите обърнаха нещата в своя полза в 16-ата Томи Костадинов изравни, а в 32-ата отбеляза второто попадение с хубав удар Кристиан Борисов. През втората част младите армейци отстъпиха инициативата и съвсем логично в 70-ата минута гостите изравниха. До края на двубоя ЦСКА можеше да стигне до победата, но удар на Янко Сандански от фаул мина встрани от вратата, а късметът изневери Томи Костадинов.

Дублиращия тим на Локомотив (Пловдив) отсрами мъжкия отбор, като завърши 2:2 с ЦСКА в мач от първия кръг на дублиращата група. „Черно-белите", които бяха съставени единствено от юноши бяха равностойни на столичани на терена в Панчарево и дори можеха да измъкнат и победата. Момчетата на Минчо Минчев поведоха с гол на Георги Петров, домакините обърнаха до 2:1 преди почивката, а малко преди да свърши първата част, реферът не отсъди чиста дузпа срещу Христиан Попов. Все пак вторите 45 минути „смърфовете“ си повярваха и достигнаха до равенството с гол на Христиан Попов.

Двубоят се проведе на второто игрище на комплекса на ЦСКА в Панчарево, като на първият успоредно с това Любослав Пенев водеше заниманието на първия отбор. Около 100 души наблюдаваха сблъсъка между червени и черни юноши, като повечето от тях бяха родителите им. За щастие дъждът се размина с игровите 90 минути, тъй като такъв валеше преди първия съдийски сигнал на рефера Георги Димитров и отново започна след последния му съдийски сигнал. Домакините направиха първия си пропуск в 20-ата минута, когато Янко Сандански стреля отдалеч, последва слаб рикушет и топката мина на сантиметри от страничната греда на пазилия добре Николай Митев. Две минути по-късно пловдивчани изригнаха с образцова контраатака, завършила с двойно подаване между Ивайло Герджиков и Георги Петров-Геша, като последният напредна и от малък ъгъл прекара топката между краката на вратаря Кирил Михайлов и опъна мрежата зад гърба му. Радостта на „смърфовете“ бе кратка, тъй като в 24-ата минута Кристиян Борисов остана непокрит, гърдира кълбото пред наказателното поле и с премерен удар по земя прекара топката покрай ръцете на Митев за 1:1. До края на полувремето домакините владееха инициативата и се разминаха с второто си попадение, чрез пропуски на Иван Алексиев и Димитър Коларов. Така логично в 40-ата минута Кристиян Борисов сполучи да се разпише след втория си удар, след като първият му бе блокиран от представилия се добре защитник Бахри Шакир. В самия край на полувремето Христиан Попов бе изведен страхотно сам непосредствено пред вратаря на ЦСКА, но защитник в червено се хвърли в краката му и го подкоси на два пъти. За всеобщо удивление реферът остана безмълвен и побърза да прати двата отбора на почивка.

Вторите 45 минути домакините се измориха и пловдивчани изиграха едно по-добро полувреме. Още в началото реферът Мартин Ангелов отсъди несъществуваща засада на наша голова атака. В 58-ата минута Шабан Рамаданов направи по трудното и от непосредствена близост прати топката над гредата, засичайки перфектно центриране на Геша. Пет минути по-късно Рамаданов отново пропусна да изравни, миг преди да отстъпи мястото си Йосиф Леков. 120 секунди по-късно Георги Петров стреля голово с глава, но рикушет в главата на защитник в червено предотврати изравняването. То обаче бе факт в 72-ата минута, когато Христиан Попов бе намерен в ляво на атаката и от ъгъла на наказателното поле препарира вратаря Кирил Михайлов с мощната си тупалка. До края на полувремето силите се поизравниха, но за победата може да съжаляват момчетат на Минчо Минчев, който не спря да ръководи селекцията си през всичките деветдесет минути.