19. Георги Димитров (ЦСКА II) асистенция - Алесандро Николов

• 89мин

19. Георги Димитров (ЦСКА II) асистенция - Петко Панайотов

ЦСКА II​  с класика над Септември (Симитли)

ЦСКА II победи с класическото 3:0 тима на Септември (Симитли) в мач от Югозападната Трета лига, който се игра на клубната база в Панчарево.

През първото полувреме момчетата на старши треньора Стамен Белчев имаха абсолютно превъзходство на терена, като търсиха попадение от самото начало на срещата, но гостите се отбраняваха добре и спираха червените атаки с цената на нарушения. Главният арбитър подмина две спорни ситуации пред вратата на Септемрви (Симитли), при които можеше да се отсъди дузпа и отмени гол за втория отбор на ЦСКА. Въпреки превъзходството си младите армейци не съумяха да вземат преднина и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част ЦСКА II продължи да атакува и да показва качествен футбол и в 55-ата минута логичното се случи, когато пробив на Росен Маринов завърши с центриране в наказателното поле, където с разстрелващ удар с левия крак Алесандро Николов вкара неспасяемо за 1:0. Натискът на младите армейци продължи и в 61-ата минута червените разгърнаха атаката си по левия фланг, където Алесандро Николов центрира прострелно на задна греда и резервата Георги Димитров хладнокръвно завърши за 2:0. Последваха пропуски на Павел Жабов и Марк-Емилио Папазов и така се стигна до последната минута, когато Петко Панайотов отлично изведе сам срещу вратаря Георги Димитров, който технично реализира за 3:0, оформяйки крайния резултат. По този начин напълно заслужено ЦСКА II победи Септември (Симитли) с класическото 3:0.

Източник: cska.bg