Турнир: Младежка дублираща група 2014/15 (3-ти кръг)
  • Стефан Велков

• Здравко Милев

• 61мин

Здравко Милев (Славия)

Славия победи ЦСКА с 1:0 като гост в 3-ия кръг от Младежката група до 21 г. Двубоят се игра в комплекс „Царско село“ и въпреки по-добрата игра на армейците в крайна сметка те записаха поражение. Белите пък фиксираха трета поредна победа при дублиращите отбори.

Червените бяха по-активният отбор през първото полувреме. Те атакуваха с повече острота и владееха топката през по-голямата част от времето. Славия от своя страна разчиташе на контраатаки. В първите 25 минути от срещата ЦСКА срещаше трудности при преодоляването на компактната и сгъстена отбрана на гостите. Разликата обаче идваше от един футболист - Петър Витанов. 19-годишният талант на червените за пореден път показа високата си класа и със своите отигравания често матираше защитата на гостите.

При един от извеждащите пасове на Витанов в 29-ата минута играч на ЦСКА остана сам срещу вратаря и го преодоля с хубав диагонален удар. Страничният съдия обаче вдигна флага си за засада и попадението бе отменено. Другите по-активни футболисти на армейците бяха Радой Божилов и Васил Попов.

На почивката принудително бе заменен защитникът на Славия Стефан Велков. През второто полувреме гостите, водени от Владимир Иванов-фугата, изнесоха играта в по-предни позиции и опитаха да установят натиск. Това даде резултат в 60-ата минута, когато белите разиграха добре, а защитата на ЦСКА заспа. Резервата Здравко Милев овладя топката с гръб към вратата, обърна се и с хубав удар покрай бранител отбеляза единствения гол в мача.

Армейците не успяха да отговорят и до края на срещата не създадоха нови опасни положения. Славия пък удържа без особени усилия своя аванс.