Турнир: „А“ футболна група 2013/14 - първа 7 (36-и кръг)

20. Омар Косоко (ЦСКА) асистенция - Тони Силва

• 74мин

Червен картон

8. Том (Литекс)

ЦСКА​ постигна победа с 2:0 срещу отбора на Литекс Ловеч. Головете за червените отбелязаха Венцислав Василев в 14-ата минута и Омар Косоко в 61-ата минута.

Гостите започнаха малко по-активно двубоя и застрашиха два пъти вратата пазена от Мболи. Първо в 10-ата минута при удар на Том от дистанция топката  прелетя над напречната греда, а две минути по-късно Цветанов направи страхотен пробив, нахлу в наказателното поле, но завършващият му удар прати топката на покрай лявата греда. Армейците веднага отвърнаха на предизвикателството. В 14-ата минута. След заучено изпълнение на фаул Венци Василев се озова сам на близката греда и с премерен удар прати топката във вратата – 1:0 за ЦСКА. В 22-ата минута страхотно двойно подаване между Емил Гъргоров и Омар Кососко изведе последния сам срещу Пиргов. Бенинският футболист обаче стреля правов в тялото на вратаря. В 34-ата минута бе направена смяна в състава на Литекс, като Ваюши бе заменен от Руменов. В 38-ата минута груба грешка на Мболи едва не доведе до изравнителен гол. Стражът изчисти лошо топката като я прати в краката на Том. Бразилецът стреля моментално към опразнената вратата, но мерникът му изневери.

В 50-ата минута се откри нов шанс за гол пред гостите. Мболи не се намеси добре при едно центриране, кълбото се озова в Том. Той шутира, но този път топката срещна гредата. В 56-ата минута Иван Стоянов отстъпи мястото си на Тони Силва. В 61-ата минута Омар Косоко получи добър пас в предни позиции, елиминира хвърлилия се на шпагат Миланов и с техничен удар прехвърли Пиргов за 2:0. В 69-ата минута Иван Маркович се появи в игра на мястото на Неманя Милисавлевич. В 75-ата минута безумно влизане на Том в краката на Венци Василев, донесе на провинилия се футболист директен червен картон. В 83-ата минута Емил Гъргоров бе заменен от Мартин Петров. Две минути по-късно Марто стреля към вратата на Пиргов по диагонала, но вратарят спаси.